Category Archives: Genel

Genital Estetik

GENİTAL ESTETİK, VAJİNA ESTETİĞİ, VAJİNA DARALTMA (LAZER & CERRAHİ), LABİOPLASTİ & VAJİNOPLASTİ Tarih öncesi yıllardan beri kadınlar hep güzel olmanın peşinden koşmuşlar, güzel olabilmek için her yolu denemişlerdir. Güzellik anlayışı, içinde bulunulan döneme, kültürel yapıya, kişilerin karakterine ve o anki ruh durumuna göre değişir. Daha önceki yıllar genital bölge vücudun diğer organlarına göre geri planda bırakılmış, oluşan problemlere ayıp günah düşüncesiyle  çözüm aranmamıştır.

Ağrısız Doğum

ANTALYA KADIN DOĞUM, AĞRISIZ NORMAL DOĞUM, GEBELİK, DOĞUM, SEZARYEN Doğum bir kadının hayatında unutulmayan bir deneyimdir. Bu anların güzel bir şekilde hatırlanması gerçekten önemlidir. Çünkü normal doğum yapan her 3 kadından birinde doğum ağrıları nedeniyle travma sonrası stres bozukluğu görülmektedir. Ayrıca kadınlar normal doğumdan korktukları için sezaryene yönelmektedir. Ağrısız doğum bir anestezi türü olan epidural analjezi ile yapılan doğumdur. Belden yerleştirilen ince bir kateter ile ağrı azaltıcı ilaç verilir.

Kızlık Zarı Dikimi

KIZLIK ZARI DİKİMİ,  KALICI VE GEÇİCİ ESTETİK YÖNTEMLER, UYGUN KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATI. Kızlık zarı (hymen) nedir? Öncelikle kızlık zarının mitolojik geçmişi, anatomisi ve yapısal özelliklerine değinilecektir. Kızlık zarına latincede hymen denir. Okunuşu ise himen’dir. Birçok farklı sebeple yırtılabilen bu zar kızlık zarı dikimi operasyonu ile eski anatomik ve fonksiyonel özelliğine getirilebilmektedir. Eski yunanlılar düğün günü gelin alınırken hymenaous adı verilen şarkılar söylerlerdi. Hymen kızlık halkası, bekaret zarı, kızlık perdesi olarakta bilinir.

Kürtaj Antalya

ANTALYA KÜRTAJ, ANESTEZİ ve ULTRASON İLE GÜVENLİ KÜRTAJ, ANTALYA KÜRTAJ FİYATLARI Kürtaj Nedir ve nasıl yapılır? Antalya kürtaj işlemi ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Antalya kürtaj yapan hastaneler, doktorlar ve yerler sıklıkla kürtaj için vakum tekniğini kullanmaktadır. Antalya kürtaj merkezleri işlem için sedasyon yada lokal anestezi kullanır. Gebelik sonlandırılması için yapılan kürtajda rahim içi çeşitli yöntemlerle gebelikten temizlenir. Kürtaj Fransızca ”curetage” kelimesinden gelir. Kürtaj rahim içinin kazınarak temizlenme işlemidir. Kürtaj işlemi gebelik sonlandırılması için, tanı ve tedavi amacıyla yapılabilir. Bu kelimenin anlamı bıçakla kazıyarak temizleme şeklinde cerrahi müdahaledir. 

Vajinismus

ANTALYA VAJİNİSMUS TEDAVİSİ Antalya vajinismus tedavi merkezi kliniğimizde vajinismus tedavisi %100 başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Vajinismus çözümü kesin olan bir klinik durumdur. Toplumumuzda ve Antalya’da vajinismus sıklığı sanılandan daha yaygındır. Vajinismus cinsel işlev bozukluğu başlığı altında sınıflandırılmaktadır. Genellikle evlilik sonrası fark edilen bu durum çiftlerin bir kâbusu olmaktadır.

Antalya Kadın Doğum Uzmanı

Op Dr Funda Yazıcı Erol, Jinekolog

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Antalya

İletişim: Yeşilbahçe mah. Portakal Çiçeği Bulvarı 1460. Sokak Turunç Plaza İş  Merkezi Kat:2 No:6/14  Muratpaşa, ANTALYA 

Tel: 0242 322 97 73,  GSM: 0536 439 66 21

dr.fundayazici@gmail.com

Yasal Uyarı : Bu web sitesi içerisinde bulunan her türlü bilgi ve içerik hiçbir şekilde tanı ve tedavi amacı ile kullanılamaz. Web sitesi içeriği hiçbir şekilde elektronik ve basılı organlara izinsiz aktarılamaz, çoğaltılamaz ve kopyalanamaz.

 

© Copyright 2013 Op Dr Funda Yazıcı Erol, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Antalya. İş bu sitenin tüm hakları saklıdır.