Kızlık Zarı Dikimi

kızlık zarı dikimi

kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık zarı dikimi (hymenoplasti) Antalya’da birçok nedenle bütünlüğü bozulmuş kızlık zarının dikimi ve onarımı işlemidir. İşlem cerrahi tekniğe göre farklı Antalya kızlık zarı dikimi fiyatı ile yapılabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi ve Muayenesi

Kızlık zarı dikimi Antalya‘da güvenli bir şekilde yapılabilen cerrahi bir dikim ve onarım işlemidir. İşlem kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi şeklinde uygulanabilir.

Kızlık zarı dikimi hakkında bilgilerden önce kızlık zarının mitolojik geçmişi, anatomisi ve yapısal özelliklerine değinilecektir. Kızlık zarına latincede hymen denir. Okunuşu ise himen’dir. Kızlık zarı dikimi ise hymenoplasti olarak adlandırılır.  Kızlık zarı birçok farklı sebeple yırtılabilir. Antalya kızlık zarı dikimi operasyonu ile eski anatomik ve fonksiyonel özelliğine getirilebilmektedir.

Kızlık zarı (hymen) nedir?

Eski yunanlılar düğün günü gelin alınırken hymenaous adı verilen şarkılar söylerlerdi. Hymen kızlık halkası, bekaret zarı, kızlık perdesi olarakta bilinir. Hymenaous, Dionysus ve Afrodit’in oğlu olup evlilik ve düğün tanrısıdır. Zifaf gecesi,  kızlık zarı bu tanrıya adanmış ve bu zarın adına hymen denilmiştir. Bu mitolojik tanrı elinde meşhalesi olan kanatlı bir görünümdedir. Kızlık zarı vajina (döl yolu) girişinin  yaklaşık 1-2 cm içerisinde bulunan mukoza yapısında, 2-3 mm kalınlığında bir doku kıvrımıdır. Adından dolayı zar sanılsa da aslında yapısı gerçek bir zar değildir.

Anne karnında embriyonun dış genital organ gelişimi 7-12. haftalar arasında olur. Erkek bebekte genital duvarlar birleşerek testisin içerisinde bulunan deriyi oluştururken , kız bebekte genital duvarlar ayrışarak dış dudakları (labia major) ve iç dudakları (labia minor) oluşturur. Hymen yani kızlık zarı ise bu ayrılma sonucunda arada kalan ince mukozal dokudur. 1/1000 oranında kızlık zarı olmaması ihtimali vardır.

Kızlık Zarı Nerededir?

Kızlık Zarı

Kızlık Zarı

Kızlık zarı nerede ve yapısı nasıldır?

Kızlık zarı, zar diye tabir edilse de aslında gerçek bir zar yapısı özelliği göstermez. Ağız içi dokusuna benzer, mukoza yapısındadır. Yerleşimi vajina girişindedir, ince kılcal damarlar içerdiğinden dolayı bekaret zarı yırtıldığında çok kanamaz. Bir çok genç kız ve erkek kızlık zarını vajinanın içinde derinlerde zanneder ve tam bir ilişki olmadan kızlık zarının bozulmayacağını düşünür. Aksine kızlık zarı yüzeyel yada sürtünme ile olan ilişkilerde bile bozulabilir.

Kızlık zarı tamamen vajina girişini kapatmaz. Adet kanamasının dışarıya akmasını sağlayan delik şeklinde bir açıklık bulundurur. Her genç kızda bu açıklığın yeri, şekli ve büyüklüğü farklıdır. Kızlık zarındaki açıklığın şekline göre, kızlık zarı çeşitlere ve tiplere ayrılır. Kızlık zarı yenileme işlemi öncesi bu farklı şekil ve tipteki kızlık zarları operasyonu bazen kolaylaştırabilmektedir. Örneğin bazen septalı bir kızlık zarı yırtılınca kızlık zarının tamiri hem daha kolay olabilmekte hemde görünümü eskiye yakın elde olunabilmektedir. Antalya kızlık zarı dikimi detayları ve kızlık zarının  yapısı ve onarımı hakkında bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Antalya Fiyatları

Kızlık zarı dikimi Antalya Fiyatları birçok faktöre bağlı değişir. Operasyon tercihen bu konuda deneyimli ve tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafınca yapılmalıdır. Onarım yöntemi farklı teknikler kullanılarak yapıldığından kızlık zarı dikimi fiyatını etkilemektedir. Dolayısı ile kalıcı ve geçici kızlık zarı diktirme fiyatı da aynı değildir. Ayrıca doktorlar arasında tecrübe, deneyim ve daha birçok faktöre bağlı bu işlemin fiyatı farklılık göstermektedir. Çünkü her doktorun farklı bir cerrahi teknik yöntem ve nosyonu vardır. Kızlık zarı onarım fiyatı talep oranı ölçüsünde ve hatta mevsimsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Çünkü düğün öncesi dönemde geçici yöntemin talebi ağırlıklı olabilmekte iken diğer dönemlerde ise kalıcı yöntem baskın olabilmektedir. Bu gibi faktörlerden dolayı

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatını güncel ve doğru olarak öğrenmek için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İşlem fiyatı başta Antalya, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük iller ile Afyon, Denizli, Isparta, Burdur, Konya ve Muğla gibi diğer illerde de farklılıklar göstermektedir.  Kızlık zarı dikimini Antalya’da yaptırmayı düşünüyorsanız işlem ve ücretler hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak ve aklınıza takılan her türlü soruya cevap bulmak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Ayrıca hem kızlık zarı dikimi ücreti ne kadar öğrenebilir, hemde soru sorabilir, isterseniz ücretsiz görüşme talebinde bulunabilirsiniz.

Kızlık Zarı Çeşitleri

Kızlık zarının çeşitleri nelerdir?

Kızlık zarı dikimi için bozulmadan önceki kızlık zarı tipinin aslında çok bir önemi yoktur. Sadece kişide esnek kızlık zarı varsa ve yırtılma milimetrik düzeyde ise o zaman kızlık zarı onarımı gerekmeyebilir. Ancak esnek kızlık zarı olanlarda kanama sağlanamaz ise kızlık zarı tamiri isteyebilmektedirler. Kızlık zarının ortasındaki deliğin şekline, yapısına ve yerleşim yerine göre farklı kızlık zarı çeşitleri vardır. En sık görülen kızlık zarı tipi annüler hymendir. 1000 de bir oranında kızda bekaret zarı görülmeyebilir. 2000 de bir oranında kızlık zarının ortasındaki açıklık olmayıp, kızlık zarı tamamen kapalı olabilir. Kızlık zarının çeşitleri şu başlıklar altında toplayabiliriz;

Kızlık Zarı Çeşitleri, Şekilleri, Tipleri

Kızlık Zarı Çeşitleri, Şekilleri, Tipleri

Anüler hymen (yuvarlak halkalı kızlık zarı): Kızlık zarının ortasındaki delik yuvarlaktır. Bu deliğin büyüklüğü herkeste farklıdır. Çok küçük olabileceği gibi çok genişte olabilir. En sık görülen kızlık zarı şekli bu olup, %80-90 oranında bulunur.

Septalı hymen (ara bölmeli kızlık zarı): Kızlık zarının ortasındaki deliği ikiye bölen, kızlık zarının yapısı gibi bir doku parçası mevcuttur. Oldukça nadir görülür ( %1-5).

Kresentrik hymen (yarımay şeklinde kızlık zarı): Kızlık zarının ortasındaki delik yarımay şeklindedir. Deliğin üst kısmındaki zar alta göre daha incedir yada hiç olmayabilir. Bu zar yapısı genç kızlar arasında %5-20 arasında görülür. Kresentrik hymeni olanlarda ilk ilişki sırasında genellikle kızlık zarı yırtılmaz.

Kribriform hymen (çok delikli, kalburumsu kızlık zarı): Kızlık zarının ortasında çok sayıda irili ufaklı delik vardır. Görünümünden dolayı kalburumsu kızlık zarı da denir. Oldukça nadir görülüp %1 civarındadır.

İmperfore hymen (deliksiz kızlık zarı): Kızlık zarının ortasındaki delik yoktur. Vajenin (döl yolu) dışarıya bağlantısı olmaz. Deliksiz kızlık zarı olan bir genç kız genellikle ilk adet dönemi zamanlarında olan karın ağrısı ile başvurur. Adet kanı dışarı boşalamadığı için adet gördüğünü anlamaz ve vajende biriken kan ağrı yapar. Yapılan basit bir muayene ile anlaşılabilir. Küçük bir cerrahi müdahale ile kızlık zarı bir miktar açılır ve biriken kan boşaltılır. Yaklaşık 2000 genç kızdan birinde görülür.

Multipar hymen (doğum yapmışlarda bulunan kızlık zarı): Normal doğum sırasında kızlık zarının kalan parçalarıda gerilmeye bağlı yırtılır. Kalan kısımlara karinkül (hymen parçaları) adı verilir.

Mikroperfore Hymen (küçük delikli kızlık zarı): Kızlık zarının ortasındaki delik oldukça küçüktür. Küçük olmasından dolayı bu bayanların adetleri genellikle ağrılı olur, ilk ilişkilerinde zorluk yaşayabilirler. Cerrahi müdahale gerekebilir.

Dentiküler hymen : Kızlık zarının kenarları girintili çıkıntılıdır. Bu kızlık zarı çeşiti son derece nadir görülür.

Fimbrial hymen: Kızlık zarının ortasındaki açıklık fimbriaya benzer. Fimbria fallop tüplerinin son kısımlarıdır.

Kızlık zarının görevi nedir?

Kızlık zarının bilinen bir görevi yoktur. Fakat vücudumuzda olan her organın bir görevi olduğu düşünülürse kızlık zarının da neden olabileceğine yönelik bazı teoriler ortaya atılmıştır. En fazla kabul göreni ise iç genital organları enfeksiyondan korumak için oluşan bir bariyer olabilir düşüncesidir. Fakat bekaret zarının açıklığının olması bu teoriyi desteklememektedir.

Kızlık zarı aslında toplumumuzda sosyolojik bir olgudur. Kızlık zarının bozulmamış (sağlam) olması bir bayanın cinsel ilişkiye girmediğini düşündürür. Adli tıpta da tecavüz, cinsel istismar ve şiddete uğrayan veya şüphelenilen kişilerin değerlendirilmesinde kızlık zarı muayenesinden faydalanılır.

Kızlık zarı dışarıdan görülür mü?

Bir genç kız kendi kendine bakarak kızlık zarını göremez ve değerlendirilemez. Kızlık zarı vajina girişinin  1-2 cm içerisinde bulunur. Normal de iç ve dış dudaklar birbirine bitişik bulunur ve kızlık zarını görmek için bunları aralamak gerekir. Kızlık zarı muayenesi ve değerlendirilmesi ancak kadın doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Kızlık zarı yırtılması nedir ve nasıl olur?

Kızlık zarı vajina (döl yolu) girişinin yaklaşık 1-2 cm içerisinde bulunan mukozal bir doku katlantısıdır. Kızlık zarının değişik bölgelerinden vajen duvarına doğru olan zedelenmelere kızlık zarı yırtılması denir. Yırtıldığında ve bozulduğunda farklı birkaç yöntem kullanılarak lokal yada sedatif anestezi altında kızlık zarı diktirme yapılabilir. Kızlık zarı zedelenmesi bir yerden olabileceği gibi birçok yerden de olabilir. Yırtığı tarif ederken saat yönüne göre adlandırılır. En sık kızlık zarı yırtılması saat 6 hizasından olur, bunu saat 3 ve saat 9 hizası takip eder.

Kızlık zarı dikimi işlemi için yırtık yönünün çok ta bir özelliği yoktur. Kızlık zarı yırtılması genellikle ilk ilişkide olmasına rağmen bazen vajen içine yabancı cisim sokulması nedeniyle de olabilir. Mastürbasyon yaparken parmağın vajene ilerletilmesi de bekaret zarının yırtılmasına neden olabilir. Bazen çocukluk veya genç kızlık döneminde mecburi yapılan vajinal müdahaleler de kızlık zarının yırtılmasına neden olur. Genital bölgeyi etkileyen travma ve kazalar da yırtılmalara neden olabilir.

Kızlık zarı yırtılırken kanama değişen miktarlarda olur. Oluşan yırtık kızlık zarının kanlanması az olan yerinden olursa kanama az olur. Kızlık zarının kalın, etli ve çok kanlanan yerinden olursa daha fazla kanama olur. Bazen kızlık zarı esnek olduğu için yırtılma olmayıp kanama olmayabilir. Bu duruma ‘esnek kızlık zarı’ denir. Esnek kızlık zarı her 10 genç kızdan birinde görülür. Kanama olmadığı için genç kızın daha önce ilişkide bulunduğu düşünülebilir ve eşler arasında sorun yaratır. Basit bir muayene ile zarın esnek olduğu anlaşılır.

Esnek Kızlık Zarı

Esnek Kızlık Zarı

Esnek kızlık zarı nedir?

Bazı genç kızlarda ilk ilişkiye rağmen kanama olmaz. Kanamanın olmaması bazı problemlere neden olabilir. Bu kişilere kanamanın sağlanabilmesi için isterlerse kızlık zarı diktirme işlemi yapılabilir. Bu çiftler doktora başvurduklarında kızlık zarının esnek olduğu ve bu nedenle kanamamış olabileceği söylenir. Her 10 genç kızdan birinde kızlık zarı esnektir ve ilişki sırasında kızlık zarı yırtılmaz ve kanamaz. Esnek kızlık zarı ancak doğum sırasında yırtılacaktır.

Kızlık zarında doğal çentik nedir?

Kızlık zarının serbest düz kenarında kendiliğinden oluşmuş çentik görülebilir. Bu durum muayene sırasında fark edilir ve adli tabiplik açısından önemlidir.

Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kanar mı?

Kızlık zarı vajina girişinde kolayca yırtılan, kan damarlarından zengin bir yapıya sahiptir. İlk ilişkide kızlık zarında kanama olup olmaması kızlık zarının yapısına, yeterli kayganlığın olmasına, penisin büyüklüğüne bağlıdır. Bütün ilk ilişkilerde kanama olacak diye bir kural yoktur. Esnek yada elastik bekaret zarı olan kadınlarda kanama görülmez. Bu bayanlara dikim yapılarak ilişki sonrası kanama sağlanabilir. Ayrıca bazen yırtılma damarlanmanın az olduğu bölgeden olabilir ve kanama olmaz. Kızlık zarının ortasındaki delik çok geniş olduğunda da kanama görülmez. Bu duruma  kızlık zarı duhule ‘geçişe’ müsait denir. Tüm bu ihtimaller biraraya geldiğinde kızlık zarının ilk ilk ilişkide kanama oranı neredeyse %50′dir. Yani ilk ilişkilerin neredeyse yarısında kızlık zarı kanaması olmaz. İstenirse kanamanın sağlanması amacı ile kızlık zarı onarımı yapılabilir.

İlk gece kanaması (coit yırtığı) nedir?

Bazen ilk gecede kadın kendini çok kasarsa ve erkekte aceleci olursa kızlık zarından vajina duvarına uzanan kanamalar olur. Normal ilk gece kanaması 30-45 dk içinde duran yoğun olmayan kanamalardır. Coit yırtığı olduğunda bekleme ile kanama durmaz, yoğun olarak devam eder. Bu durumda doktora başvurmak gerekir. Kanamaların bir kısmı kendi kendine durabilsede bir kısmına da dikiş atmak gerekir.

Kızlık zarı kanaması ne kadardır?

Kızlık zarı kanamasının miktarı pembemsi lekelenmeden yoğun kırmızı kanamaya kadar bir değişkenlik gösterir. Genellikle bir kaç damla kırmızı kanama gelir. Bir kaç gün lekelenme şeklinde devam edebilir. Bekaret zarı kanaması vücuttaki diğer kanamalardan farklı değildir.

Kızlık zarı kanamasının rengi nasıldır?

Kızlık zarı kanamasının rengi açık pembemsi lekelenmeden yoğun kırmızı renge kadar değişebilir. Genellikle kırmızı renkli birkaç damla kan şeklindedir. Eğer kişide kronik akciğer hastalığı yada kan hastalıkları mevcut ise koyu kırmızı renkte olabilir.

Kızlık zarı yırtılırken ağrır mı?

İlk cinsel ilişkide genellikle kadınların çoğunda kızlık zarı yırtılınca ağrı olmaz. Kadının cinsel ilişkide kendini çok kasması, kızlık zarının kalın olması ve kızlık zarının ortasındaki deliğin küçük olması ağrı duyulmasına neden olabilir. Tabiki kadının ağrıya karşı olan algısı da önemlidir.

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra denize havuza girilebilir mi?

Kızlık zarı yırtılmasına bağlı kanama çok değilse denize girilebilir. İlk 7 gün içinde havuza girmemekte fayda vardır.

İlk ilişkide (ilk gecede) dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlk gece bir çift için çok önemlidir ve hep hatırlanır. Bu özel geceyi güzel olarak hatırlamak için yapılması gerekenler vardır. Öncelikli olarak kadının rahat ve gevşemiş olması, kaygı ve korkulardan uzak olması gerekir. Burada erkeğe iş düşer. İlk ilişkide erkeğin yavaş, anlayışlı ve yumuşak tavırlı olması önemlidir. Vajenin yeterli ıslanmasını sağlamak için ön sevişme uzun tutulmalıdır, gerektiğinde eczanelerde ve birçok markette de bulunabilen reçetesiz satılan vajina için kayganlaştırıcılar kullanılmalıdır.

Hymenektomi (kızlık zarının açılması) nedir?

Kızlık zarının kalın olması yada kızlık zarının kapalı olması ilk ilişkinin ağrılı olmasına yada hiç olamamasına neden olabilir. Bazı geç kızlarda da kızlık zarının ortasındaki delik çok küçük yada hiç yoktur. Kızlık zarı kapalı olan bu kadınlarda kızlık zarı cerrahi olarak hymenektomi işlemi ile açılır. Bu bayanlar eğer daha sonra isterlerse kızlık zarı dikimi işlemini yaptırabilirler.

Kızlık zarı kendi kendine iyileşir mi?

Bozulan, yırtılan kızlık zarı kendi kendine iyileşmez. Yırtık olan uçlar bir hafta sonra kapanır ve tekrar eski haline gelmez. Sonraki ilişkide yırtık olan yerden kanama olmaz. Bazen küçük oluşan bir yırtıktan kanama olabilir. Kızlık zarı tam olarak bozulmamıştır, bir sonraki ilişkide kanama olacaktır. Bozulan bir kızlık zarına önce bekaret muayenesi yapılarak gerekiyorsa kızlık zarı diktirme için karar verilebilir.

Kızlık zarı sürtünmeyle bozulur mu? yada yırtılır mı?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmaz. Yırtılabilmesi için içeriye parmak, penis, yabancı cisim girmesi gerekir. Sürtünme sırasında bazen kan gelebilir. Oluşan kanama sürtünmeye bağlı kızlık zarının dışında sıyrıkların oluşması olabilir. Kadın doğum hekimi tarafından kızlık zarının muayenesi ile kanamanın nedeni anlaşılabilir.

Mastürbasyon kızlık zarını bozar mı?

Mastürbasyon sırasında vajenin içine giriş yapılmazsa kızlık zarı bozulmaz. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın istemeden kızlık zarını bozabilir. Mastürbasyon sırasında parmağın vajene doğru ilerletilmesi kızlık zarının yırtılmasına ve zedelenmesine yol açabilir. Bu nedenle mastürbasyonun kızlık zarını yırtabileceği bilinmelidir. Ancak esnek kızlık zarı bulunanlarda yada kızlık zarı deliği geniş olanlarda kızlık zarı yırtılmaması olasıdır.

Düşmekle kızlık zarı bozulur mu?

Düşmekle kızlık zarı bozulmaz. Düşme sırasında vajene bir şey girerse ancak bozulabilir.

Giyinikken kızlık zarı bozulur mu?

Kızlık zarı yapısal olarak vajina girişinin 1-2 cm içerisinde olduğu için giyinikken o bölgeye olan temaslarla bozulma ihtimali oldukça düşüktür. Giyinikken vajen bölgesine teması olan bazı genç kızların lekelenme şeklinde kanaması olup bu durum onları endişelendirmektedir. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey bu konuda deneyimli bir kadın doğum uzmanına gidip muayene olmaktır. Muayene ile kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılacaktır.

Anal ilişki ile (ters ilişki) kızlık zarı bozulur mu?

Anal ilişki ile kızlık zarı bozulmaz. Bu kişilere ek bir işlem gerekmez.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

Genital bölgeye boşalma olduğunda kızlık zarı bozulmadan hamilelik gelişebilir. Kızlık zarı tamamen kapalı değildir, ortasında bir delik vardır. Boşalma sırasında meni yada semen bu delikten geçebilir. Ayrıca spermlerde hareketlidir, spermler mukozada hareket edip kızlık zarını geçerse kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir.

Kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir mi?

Kızlık zarı bozulmadan hamilelik oluşmuş ise çok ince aletlerle kürtaj yapılabilir. Kürtaj sırasında kızlık zarının bozulmaması kızlık zarının yapısına bağlıdır. Eğer kızlık zarının orasındaki delik geniş ise kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir. Tüm hassasiyete rağmen bazen işlem sırasında kızlık zarı bozulabilir. Bu durumda istenirse kızlık zarı dikimi ameliyatı yapılabilmektedir.

Kızlık zarı ve bekaret (bakirelik) ilişkisi nedir?

Bakireliğin kelime anlamı temizlik, saflık, masumluktur. Bakirelik yada bekaret halk arasında saflığın, temizliğin, el değmemişliğin sembolü olduğu için önemlidir. Kadın ve erkeğin eşit olduğu toplumlarda bakirelik önemli değilken erkek egemen toplumlarda kadınların bakireliği önem taşımaktadır. Bir kadının bakireliği de kızlık zarıyla ilişkilendirilmiştir. Bu nedenden dolayı  birçok toplumda kızlık zarı saflığın temizliğin simgesi olmuştur.  Kızlık zarının hasara uğramış olması bekaretin bozulması, kızlığın bozulması olarak görülmektedir.

Bekaret kontrolü yapılabilir mi?

Bekaret kontrolü kızlık zarının muayenesi ile yapılabilir. Kızlık zarında yırtık yada hasar olmayan bayan bakire olarak kabul edilir. Kızlık zarı muayenesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılır. Kızlık zarı muayenesi basit, acısız ve kısa sürelidir. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve muayeneden dolayı kızlık zarına zarar gelmez.

Bekaret raporunu kimler verir?

Bekaret raporu sadece adli tabiplik tarafından verilebilir. Kişinin kendinin rızası yazılı olarak alınır. Eğer 18 yaşından küçükse anne ve babasının yazılı rızası gerekir.

Bakireler kadın doğum muayenesi olabilir mi?

Normal kadın doğum muayenesinde spekülüm denilen alet kullanılır. Bakirelerde bu alet kullanılmaz. Mecbur kalınırsa makattan muayene edilebilir. Genellikle karın muayenesi ve ultrason tercih edilir. Akıntı olması durumunda ince bir çubukla kızlık zarına zarar vermeden kültür alınabilir.

Kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılır mı?

Kızlık zarı bozulduğunda 7 gün içinde yırtılan kenarlar iyileşir ve sonrasında herhangi bir değişikliğe uğramaz. Dolayısıyla kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının bozulduğu son 7 gün içinde yada daha öncesinde kızlık zarı yırtılması gelişmişse anlaşılabilir. Kadın kızlık zarı bozulduktan 7 gün ve sonrasında muayene edilirse kızlık zarının bozulma zamanı kesin olarak tahmin edilemez. Kızlık zar dikimi Antalya içinde muayene ve onarım yapılacaksa bekaret zarının ne zaman bozulduğu önem arz etmez.

Önceden kaç kişiyle ilişki ile girildiği belli olur mu?

Yapılan jinekolojik muayene ile bir bayanın kaç kez ilişkiye girdiği anlaşılmaz. Bunu gösteren herhangi bir test yoktur.

Kızlık zarının bozulduğu herhangi bir testle anlaşılır mı?

Kızlık zarının durumu sadece muayene ile belirlenir. Kan testi, idrar testi, Ultrasonografi, röntgen, Bilgisayarlı Tomografi, MR görüntüleme gibi tetkiklerle kızlık zarının durumu belli olmaz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ (hymenoplasti), tamiri hangi durumlarda yapılır?

Kızlık zarı toplumumuzda temizliğin, saflığın simgesi olduğu için birçok nedenden dolayı kızlık zarı dikimi yapılması istenmektedir. Genç kızlar daha önce yaşadığı bir ilişkiyi yanlış anlaşılmaktan dolayı anlatamamakta ve kızlık zar dikimi isteyebilmektedir. Bazen evlilik öncesi ilişki yaşayan bir çift, ilk gece kanamasını ailelerine ispatlamak için bu işlemi yaptırmaktadır. Evlilik planı olmayan bir genç kız da ruhsal olarak kendini rahat hissetmek için kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir.

İkinci evliliklerini yapan çiftler geçmişin izlerini silmek ve her şeye yeniden başlamak için sembolik olarak kızlık zarı dikimi ve onarımı yaptırmayı düşünebilirler. Uzun süren evliliklerde evliliğe heyecan katmak için ilk gece fantezisi sanıldığından daha sık yapılmaktadır. Bu durum içinde kızlık zarı dikimi talep edilebilmektedir. Tabi ki kızlık zarı mastürbasyon, travma, ağır sporlar, bazı cerrahi operasyonlarda da yırtılmakta, bu durumu açıklamak zor olabileceğinden kızlık zarı diktirme işlemi düşünülmektedir.

Kızlık zarı dikimi nedir ve nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi sonraki ilk ilişkide kanama sağlamak için yapılır. Bekaret zarı dikimi ile dokular eski haline getirilmeye çalışılır. Operasyonda başarı oranı esas olarak kişinin dokularının yapısına bağlıdır. Bunun için dikim yapılan kişiler işlem  sonrasında  mutlaka kontrole çağrılır. Kontrol zamanı kızlık dikimi yapan doktor tarafından size belirtilecektir.

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılabilir?

Antalya kızlık zarı dikimi ameliyatı buna ihtiyaç duyan herkese yapılabilir. Kürtaj olmuş hatta doğum yapmış bayanlara dahi bekaret dikimi ve onarımı yapılabilir. İşlem için cinsel ilişki sayısı ve zamanı önemli değildir. İlk ilişkilerinde kanaması olmamış kızlık zarı esnek olan kadınlara da kızlık zarı dikim ve onarımı yapılabilir ve bu kişilerde de kanama sağlanır. Hatta genital estetik düşünen bayanlarda estetik operasyonla birlikte kızlık zarı diktirme işlemini isteyebilirler ve aynı seansta kızlık zarı dikimi yapılabilir.

Antalya Kızlık zarı dikimi çeşitleri nelerdir?

Kızlık zarı dikimi , kalıcı  ve geçici onarım olarak ikiye ayrılır;

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi Sonrası

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi Sonrası

Kalıcı kızlık zarı dikimi:  Bu yöntemin uygulanması için işlem sonrası 1,5-2 aylık dönemde evlilik yada ilişki planı olmaması gerekir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı işleminde flep tekniği ve daraltma tekniği kullanılmaktadır. Flep tekniğinde kızlık zarının etrafından alınan mukoza parçası ile yeni bir kızlık zarı oluşturulmaktadır. Bu yönteme bazen daraltma tekniği de eklenir. Bu onarımın bir süresi yoktur. İlişki ne zaman olursa o zaman kanama olacaktır. Sonrasında dokuların yanıtını görmek için hasta kontrole çağrılır. Kızlık zarı tamiri sonrası atılan dikişler alınmaz, kendiliğinden erir.

Geçici kızlık zarı dikimi (Acil onarım): Geçici kızlık zarı dikme yönteme genellikle düğün öncesi başvurulmaktadır. Düğünden önce bir hafta içinde işlem yapılabilir ama genellikle 3-4 gün öncesi tercih edilir. Geçici onarımda kızlık zarının uçları gizli olarak birleştirilerek vajina (döl yolu) girişi daraltılacaktır. Cinsel ilişki sırasında penis vajene girerken bu bölgelerden küçük yırtılmalar olur ve kanama meydana gelir. Geçici kızlık zarı dikiminde atılan dikişler kesinlikle karşı partner tarafından hissedilmez ve görülmezler. Geçici kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası dikişler ilişki sonrasında alınmaya ihtiyaç duymadan kendiliğinden erirler.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

İşlemi yaptıran kişi, eşi yada bir başkası anlamaz. Operasyon sadece bu konuda uzman hekimlerce anlaşılabilir. Kızlık zarı dikimi yapılan kadının ilk ilişkiden sonraki hayatında kızlık zarının dikildiği kadın doğum uzmanınca yapılan muayenede bile anlaşılmaz. Bekaret diktirme işlemi hayatı boyunca karşısına bir daha çıkmaz.

Dikilen kızlık zarı kesin kanar mı?

Bu konuda uzman bir doktor tarafından yapıldığında ve hasta önerilere uyduğunda dikilen kızlık zarı kesin kanar.

Esnek kızlık zarı olanlar da kızlık zarını diktirebilir mi?

Kızlık zarı esnek olanlarda  ilişki sırasında kanama olmayacağından kanama olması için yapılabilir.

Kızlık zarı kendi kendine muayene edilebilir mi?

Kızlık zarı muayenesi Antalya ilinde yapılabilmektedir. Kızlık zarı muayenesini kendi kendine yapmak kızlık zarına zarar verebilme ihtimalinden dolayı tehlikelidir. Bu muayeneyi ancak kadın doğum uzmanı yapar ve kızlık zarının bozulup bozulmadığını ancak kadın doğum uzmanı anlar.

Kızlık zarı dikimi videosu izlenmeli mi?

Kızlık zarı dikimi Antalya‘da cerrahi bir operasyondur, kızlık zarı diktirme ile ilgili bu tür videolar kişinin kafasını daha da karıştırır ve korkutur. Bu işlemini anlayabilmek için doktorunuzun anlatımı ve önerileri daha önemlidir.

Dikilen kızlık zarı ne kadar dayanır yada ne kadar süre kalır?

Geçici kızlık zarı 1 hafta boyunca, kalıcı kızlık zarı ömür boyu, cinsel ilişkiye girene kadar kalır.

Kızlık zarı diktirenler  nelere dikkat etmelidir?

İşlemden sonra doktorunuzun önerdiği kontrollere mutlaka gitmeniz gerekir. Ayrıca sonrasında doktorunuzun yazdığı ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Operasyon sonrası kalıcı dikim işleminde 2 ay geçici dikim işleminde bir hafta bisiklet ve motosiklete binilmemeli, bacağın çok açılacağı jimnastik gibi sporlar yapılmamalı, denize ve havuza girilmemeli, kabız kalmamaya dikkat edilmelidir. Tuvalette ve banyoda temizlik önden arkaya doğru ılık su kullanarak yapılmalı, sonrasında kuru tutulmalıdır. Doktorunuzun önerdiği pansuman varsa yapılmalıdır. Kızlık zarı dikimi sonrası lekelenme şeklinde kanama olabilir. Kızlık zarı tamiri sonrası daha fazla kanama olursa mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürede yapılır?

Kalıcı onarım ortalama 15-20 dakikada, geçici onarım ise yaklaşık 10-15 dakikada yapılabilir. Hazırlıklarla beraber 30-40 dakikalık bir sürede işlem biter. Sonrasında 30 dk-1 saat hasta takip edilerek evine gönderilebilir. Kişinin bu operasyon için hastanede kalması gerekmez.

Kızlık zarı dikimi yapılırken ağrı olur mu?

Ameliyat yapılırken lokal anestezi ve sedatif anestezi kullanılır. Lokal anestezide hasta uyumaz ve bilinci yerindedir. Kızlık zarı ve çevresine öncelikli olarak iğnenin hissedilmemesi için uyuşturucu bir krem sürülür sonrasında ince bir iğne ile lokal anestetik ilaç yapılır. Bu bölge tamamı ile uyuşur ve müdahale kolaylıkla yapılabilir. Dikim işlemi için sedatif anestezi yapılacak ise anestezi doktoru tarafından koldan ilaç verilerek sedatif anestezi uygulanır. Hasta uyur, işlem bittikten sonra uyanır, yarım saat sonra normal hayatına devam edebilir. Kalıcı ve geçici kızlık dikimi her iki anestezi yöntemi de uygulanabilir. Her ikisinde de hasta herhangi bir ağrı ve acı duymaz.

Kızlık Zarı Diktirenlerin Yorumları

Yazımızda da ayrıntılı şekilde anlatıldığı üzere kızlık zarı diktirenler çoğunluklada tama yakını hem psikolojik  olarak hemde fiziksel olarak kendilerini daha iyi hissetmektedir.

Mitolojik yönüde bulunan kızlık zarı geçmişten günümüze farklı toplum ve topluluklarda önemini korumaya devam etmektedir. Kızlık zarı sıklıkla yuvarlak şekilli olarak görünmektedir. Anatomik ve fizyolojik rolü hakkında kesinleşmiş bilgiler olmasada kızlık zarı vajeni enfeksiyonlara karşı koruyan bir bariyer niteliğindedir. Dış vajinal açıklığı kısmen yada tamamen çevreleyen bir membrandır. Çeşitli hastalıklar, yaralanmalar, tıbbi müdehaleler, mastürbasyon, nadiren çeşitli fiziksel egzersizler ve tekvando gibi benzeri farklı sporlar ile kızlık zarı zedelenebilmekte ve bütünlüğü bozulabilmektedir. Bütünlüğü bozulmuş kızlık zarına kalıcı ve geçici yöntemler kullanılarak estetik dikişlerle kızlık zarı dikimi tamir ve onarımı yapılabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı esas olarak işlemi yapan doktora göre değişir. Çünkü her doktorun bu işlem konusunda tecrübe, deneyimi ve yaklaşımı farklıdır. Kızlık zarı dikimi fiyatları için belirleyen diğer etkenler ise işlemin yapıldığı yıl ve yapıldığı şehirdir. Antalya’da kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen bayanlar kalıcı yada geçici yöntemler hakkında detaylı bilgi almak ve güncel kızlık zarı tamiri fiyatını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirler. Web sitemiz üzerinden Kızlık zarı dikimi Antalya operasyonu hakkında aklınıza takılan sorularınızı sorabilir isterseniz telefon yada ücretsiz görüşme ile detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Gizlilik Taahhütnamesi

Muayenehaneye başvuru sebebiniz ve size ait tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında ( TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420 ) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka kişi ve şahıslara şikayetiniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

Op Dr Funda Yazıcı Erol

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Antalya 

Kızlık zarı dikimi Antalyakızlık zarı dikimi fiyatı 2018 için lütfen arayınız.

© Copyright 2013 Op Dr Funda Yazıcı Erol, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Antalya. İş bu sitenin tüm hakları saklıdır.