Genital Estetik

Genital Estetik Antalya, Vajina Estetiği Fiyatları

Genital estetik Antalya‘da son yıllarda teknolojik gelişmelerinde katkısı ile vajina estetiği, vajina daraltma (vajinoplasti) şeklinde yapılabilmektedir. Ayrıca iç dudaklara yönelik labioplasti işlemi de artan oranda talep görmektedir. Vajina daraltma fiyatları hakkında bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Vajina Daraltma Antalya

LAZERLE VAJİNA DARALTMA (VAJİNOPLASTİ), LABİYUM ESTETİĞİ (LABİOPLASTİ) 

Genital Estetik Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey!

Tarih öncesi yıllardan beri kadınlar hep güzel olmanın peşinden koşmuşlar, güzel olabilmek için her yolu denemişlerdir. Güzellik anlayışı, içinde bulunulan döneme, kültürel yapıya, kişilerin karakterine ve o anki ruh durumuna göre değişir. Daha önceki yıllar genital bölge vücudun diğer organlarına göre geri planda bırakılmış, oluşan problemlere ayıp günah düşüncesiyle  çözüm aranmamıştır. Günümüzde artık kadınlar bu tabularını yenmiş, güzelliği genel bir kavram olarak görerek sorunlarına çözüm aramaya başlamıştır. Güzelleşmek adına yapılan estetik operasyonlara son yıllarda genital estetik de dahil olmuştur. Genital estetik kadının cinsel organından hoşnutsuzluğu nedeniyle yapılır. Cinsel organını beğenmeme birçok cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir.

Genital Estetik Resim 3Genital estetik nedir?

Genital estetik genital bölgeyi oluşturan dış genital bölgedeki dış dudaklar (labium majus), iç dudaklar (labium minus), klitoris ve vajinanın estetik operasyonlarıdır. Genital estetik ifadesi vajina estetiği, vajen estetiği, vajinal estetik, cinsel bölge estetiği, cinsel organ estetiği, cinsel estetik, vulva estetiği gibi değişik şekillerde de ifade edilebilmektedir. Son on yıl içinde en hızlı talep gören estetik operasyonlardır. Günümüzde ülkemizde de oldukça sık yapılan operasyonlardır.

En sık yapılan genital estetik ameliyatları nelerdir?

En sık yapılan genital estetik ameliyatı labioplasti (iç ve dış dudakları düzeltme ameliyatı) ve vajinoplasti (vajina daraltma amelyatı) operasyonlarıdır. Klitoris düzeltme ameliyatı, doğum dikişinin düzeltilmesi ameliyatı ve dış dudaklara yağ enjeksiyonu da yapılan diğer genital estetik ameliyatlarıdır.

Kimler genital estetik yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş her bayan genital estetik yaptırabilir. Genital estetik yaptırmak için yaş sınırlaması yoktur. 70 yaşında ki bayan bile yaptırabilir. Genital estetik yaptırmak için evli yada bekar olmanın bir önemi yoktur. Bakireler de genital estetik yaptırabilir, genital setetik ameliyatı sırasında kızlık zarı bozulmaz.

Vajina Estetiği Antalya

Genital Estetik Resim 1Genital estetitiğe neden ihtiyaç duyulur?

Genital estetik ameliyatına olan ihtiyaç aşağıda maddeler halinde özetlenmiştir.

* Genital estetik kadının cinsel organından hoşnutsuzluğu nedeniyle yapılır. Cinsel organını beğenmeme birçok cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir. Genital estetik kadının kendine olan güvenini arttırır, cinsellikten daha çok zevk almasını sağlar.

* Kadınlar bazen de fonksiyon kaybına neden olan yaşa bağlı sarkmalar, doğumda ortaya çıkan genişlemeler nedeniyle genital estetik operasyonuna ihtiyaç duymaktadır.

* İç dudakları büyük olan veya vajinal genişliği olan kadınlarda genital bölgenin nemli olması nedeniyle enfeksiyonlar daha sık görülür. Bu hastalarda vajina daraltma (vajinoplasti) ve labioplasti gibi genital estetik ameliyatları ile şikayetlerinden kurtulmaktadır.

* İç dudakların büyük ve sarkık olması cinsel ilişkide de kadına zorluk yaşatır. Labioplasti ile bu sorun rahatlıkla çözülmüş olur.

* İç dudakların büyük olması sürtünme nedeniyle tahrişe neden olmaktadır. Özellikle aktif spor yapan bayanlarda tahrişten dolayı sporu bırakma görülmektedir.

* İç ve dış dudakların büyük olması kadınların genital temizliklerini yaparken yada bikini, tayt gibi kıyafet seçimlerinde de zorlanmalarına neden olur. Labioplasti bu hastalarda da öncelikli bir genital estetik operasyonudur. Bu operasyonla hem genital bölge temizliği kolaylaşmakta ve enfeksiyonlara yatkınlık azalmakta hem de genital bölgede estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

* İç dudaklar arasında asimetri mevcutsa dudaklardan biri diğerinden daha büyük olabilir. Bu durumda da labioplasti gibi genital estetik bir operasyon ihtiyacı oluşabilir.

* Normalde bacakları kapalı bir bayanda iç dudaklar dış dudaklar arasında kaybolur, görünmez. Eğer büyük bir yapıya sahipse dış dudaklar arasından taşar ve estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye yol açar. Labioplasti ile sadece iç dudakların küçültülmesi sorunu çözer.

Genital estetik ameliyatlar günümüzde neden artış gösterdi?

Genital estetik ameliyatları son 10 yıl içinde en çok talep gören ameliyatlardır. Kadınlar genital bölge ile ilgili estetik kaygılarını doktorlardan, eşlerinden, hatta kendilerinden bile saklamışlardır. Günümüzde özellikle internetin yaygınlaşmasıyla genital bölge estetiği ile ilgili daha çok bilgi edinmişlerdir. Tüm bunlar kadınların genital estetiğe diğer estetik ameliyatlar kadar sık başvurmalarına neden olmuştur.

Labioplasti Antalya(İç ve Dış Dudakları Düzeltme)

Genital Estetik Resim 2Labioplasti ( iç ve dış dudakların küçültülmesi ) ameliyatı nedir?

Labioplasti yani iç ve dış dudak estetiği ameliyatı labiyoplasti yada labioplasty şeklindede ifade edilebilmektedir. Labioplasti iç dudaklar (labium minus) ve dış dudakların (labium majus) küçültülmesi ve sarkıklıklarının düzeltilmesi ametiyatıdır. Kelime anlamı olarak labio ‘dudaklar’ plasty ise yapılan estetik ameliyat anlamına gelir. Daha çok iç dudakların küçültülmesi ameliyatı yapılırken, dış dudaklardaki büyüklük ve sarkıklıkların da düzeltilmesi yapılabilmektedir.

İç dudakların yapısı nasıldır?

Latince labium minus olarak isimlendirilir. Kelime anlamı olarak ‘labium’ dudak, ‘minus’ küçük anlamı taşır. İç dudaklar önde klitoristen başlar, genişleyerek devam eder ve vajina girişininin arkasında incelerek birleşir. İç dudaklar idrar yapma deliğini ve vajina girişini kapatır, kılsız esnek bir dokudan oluşur ve birçok ter bezi içerir. İç dudakların yapısı ve büyüklüğü her kadında farklıdır. Normalde bir kadın ayakta ve bacakları kapalıyken iç dudaklar dış dudaklar arasından görünmez. Eğer iç dudaklar büyük yada sarkık ise dış dudaklardan taşar ve hoşa gitmeyen bir görüntüye neden olur. Labioplasti işlemi bu sorunlar için bir çözümdür. İç dudaklarda  bazen de gebeliğe bağlı istenilmeyen renk değişiklikleri meydana gelebilir.

İç dudakların büyüklüğü ve sarkıklığı nelere neden olur?

İç dudaklar ter bezi açısından zengin olduğu için büyük olduğu durumlarda nemden dolayı bazı mikropların o bölgede üremesi kolaylaşır. Oluşan enfeksiyonlarda kötü kokuya ve ağrıya  neden olarak çiftin cinsel hayatını olumsuz etkilemektedir. Aynı zamanda oluşan nem vajinanın ve bartholin bezinin enfeksiyonlarına neden olabilmektedir. Büyük olan ve sarkan iç dudaklar tahriş olabilir. İç dudakların büyük olması cinsel ilişkide de zorluk yaratır ve ağrıya sebep olabilir. Bir kadının genital organını beğenmemesi ve beğenilmediğini düşünmesi cinsel ilişkiden aldığı hazzı da azaltır. Bu nedenlerden dolayı iç dudaklara yönelik yapılan labioplasti ameliyatı sadece genital estetik açısından değil aslında birçok farklı sorunu ortadan kaldırmaya yönelik olabilmektedir.

İç dudaklardaki sarkmalar neden olur?

Bayanlarda yaşlanmaya ve genetik yapıya bağlı sarkmalar olabileceği gibi gebelik, normal doğum, kronikleşen enfeksiyonlar, sigara kullanımı da iç dudaklarda sarkmalar ve deformasyonlara neden olmaktadır. Bazen de tamamen yapısal olarak iç dudaklar büyük ve sarkık olabilir.

Labioplasti en erken ve en geç kaç yaşında yapılabilir?

Labioplasti gibi genital estetik ameliyatı 18 yaşını doldurmuş genital bölgesini beğenmeyen herkese yapılabilir. Üst yaş sınırlaması yoktur.

Labioplasti cinselliği nasıl etkiler?

Labioplasti duyu kaybı yapmaz. Cinsel ilişki de orgazmı azaltmaz. Yapılan bir çok çalışmada labioplasti sonrası kadınlar cinsel hayatlarında düzelme olduğunu belirtmişlerdir.

Genital estetik işlemi sonrası özgüveni artan kadın cinsel ilişkiye daha kolay odaklanmakta, daha kolay uyarılmakta ve yaşadığı orgazm artmaktadır.

Labioplasti ameliyatı kızlık zarını bozar mı?

İç dudaklar ve dış dudaklar dış genital bölgededir. Kızlık zarı ise vajina girişinin 1-2 cm içerisindedir. Yerleşim olarak iç ve dış dudakların kızlık zarıyla bir ilgisi yoktur. Labioplasti ameliyatında kızlık zarı asla zarar görmez, bozulmaz. Bakirelerde labioplasti yaptırabilir. Hatta genital estetik ameliyatı (labioplasti) kızlık zarı onarımı ile birlikte yapılabilir.

Labioplasti yaptıran kadın normal doğum yapabilir mi?

Labioplasti gibi genital estetik operasyonlar normal doğuma engel değildir. Hiç doğum yapmamış bayanlarda labioplasti yaptırıp sonrasında gebe kalıp normal doğum yapabilir.

Labioplasti ameliyatında ağrı olur mu?

Labioplasti için yapılan genital estetik ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. İşlem sırasında bazı uyuşturucu iğneler yapılmakta sonrasında da çeşitli ağrı kesiciler verilmektedir. İşlemden sonra oluşabilecek sızlamalar birkaç gün sonra geçecektir.

Labioplastide  dikişler alınmalı mıdır?

Labioplastide estetik dikişler kullanılır, dikişler dışarıdan görülmez, dikişler kendiliğinden eridiği için alınmasına gerek yoktur.

Labioplastide iz kalır mı, anlaşılır mı?

Labioplasti gibi genital estetik operasyonlarında iyileşme sonrası iz kalmaz, ameliyat olduğu farkedilmez.

Labioplasti sonrası kanama olur mu?

Labioplasti ameliyatından sonra 10 gün lekelenme şeklinde kanamalar olabilir.

Labioplasti sonrasında ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?

Estetik operasyondan 1 ay sonra kişi cinsel ilişkide bulunabilinir.

Labioplasti sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

* Labioplasti sonrası mutlaka doktorunuzun verdiği ilaçları (antibiyotik, ağrı kesiciler gibi) kullanmalısınız.

* Labioplasti sonrası özel bir pansumana gerek yoktur. Temizliğinizi ılık su ile önden arkaya doğru yapıp, o bölgeyi kuru tutmak gerekir.

* Labioplastiden 3 gün sonra banyo yapılabilir, küveti doldurup banyo yapmak yerine ayaktan duş almak tercih edilmelidir.

* Labioplasti sonrası 1 ay denize ve havuza girilmemelidir.

* Labioplastiden sonra 1 ay bisiklete, motorsiklete binilmemeli, o bölgenin gerilmesine ve darbe almasına neden olabilecek sporlardan uzak durulmalıdır.

* Labioplasti sonrası en az 1 ay cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Labiyoplastinin riskleri nelerdir?

Labioplasti riskli bir ameliyat değildir. Nadirende olsa görülebilecek riskler enfeksiyon, kanama ve ödemdir. Enfeksiyon oluşmaması için doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve genel hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Kanama ve ödem oluşumunu engellemek için işlem sonrası istirahat edilmeli ve buz tampon uygulanmalıdır.

Küçültülen iç dudaklar tekrar büyür mü?

Labioplasti ile küçültülen iç dudaklar tekrar büyümez, aynı soruna yol açmaz.

Labioplastiyi evlilikten ne kadar önce yaptırmalıyım?

Labioplasti ameliyatını evlenmeden 1,5- 2 ay önce yaptırmanız uygun olacaktır.

Vajinoplasti Antalya (Vajina Daraltma Ameliyatı)

Vajinoplasti nedir?

Vajinoplasti vajina daraltma ve vajina estetiğine yönelik düzeltme operasyonlarıdır. Vajina cinsel ilişkinin gerçekleştiği organdır. Halk arasında hazne, döl yolu gibi isimler verilmektedir. Vajinoplasti ise vajinanın estetik ameliyatıdır. Özellikle kadın doğum uzmanları tarafından oldukça sık yapılmaktadır.

Vajinoplasti (Vajina daraltma) ameliyatı nasıl yapılır?

Vajinopasti yani vajina daraltma ameliyatı ile vajinanın son 5-6 cm lik kısmı daraltılır. Zaten bir kadının ve erkeğin ilişkiden zevk almasını sağlayan vajinanın dış 1/3 lük kısmıdır. Vajinanın bu bölgensinin daratılması yeterli olacaktır. Vajina daraltma ile vajinanın boyunda kısalma olmaz.

Vajinoplasti (Vajina daraltma) ameliyatı neden yapılır?

Kadınlarda yaşlanma, normal doğum sonrası yada yapısal olarak vajinal genişlik meydana gelebilmektedir. Vajina genişleyebilen bir organdır. Normal doğumda bebeğin iri olması, çok sayıda normal doğum yapma, doğumda açılan epizyonun düzgün dikilmemesi vajinal genişlemelere neden olabilir.  Aslında vajinal genişlik tahmin edilenden daha çok kadında vardır. Bir çok kadın utandığından yada bu durumu normal olarak kabul ettiğinden dolayı çözüm aramamaktadır. Normal doğumda oluşan yırtıklar iyileşirken vajina eski sıkılığını kaybetmekte, cinsel birliktelikte sorunlara yol açmaktadır. Cinsel ilişki sırasında penisi yeterince kavrayamayan vajina hem kadında hem de erkekte cinsel tatminsizliğe neden olur.

Vajinal genişleme sonucunda neler olur?

Vajinal genişleme sonucunda cinsel ilişki sırasında vajen penisi yeterince saramaz ve hem kadının hem de erkeğin aldığı haz da azalma olur. Zamanla cinsel ilişkiden alınan zevkin azalmasına bağlı olarak cinsel ilişki sayısı azalır ve çiftin arasında sorunlar çıkmaya başlar. Vajinal genişlemenin neden olduğu şeylerden biride ilişkide istenmeyen seslerin çıkmasıdır. İlişkide ses çıkması konsantrasyon güçlüğüne ve ilişkinin kalitesinin bozulmasına neden olacaktır. Ayrıca vajinal genişlik vajinal enfeksiyonların sık oluşmasına da neden olur.

Vajinoplasti (Vajina daraltma) sonrası nelere dikkat edilmelidir?

*Vajinoplasti yada vajina daraltma gibi genital estetik ameliyatı sonrası mutlaka doktorunuzun verdiği ilaçları (antibiyotik, ağrı kesiciler gibi) kullanmalısınız.

*Vajina daraltma işlemi sonrası özel bir pansumana gerek yoktur. Temizliğin ılık su ile önden arkaya doğru yapıp, o bölgeyi kuru tutmak gerekir.

*Vajinoplastiden 3 gün sonra banyo yapılabilir, küveti doldurup banyo yapmak yerine ayaktan duş almak tercih edilmelidir.

*Vajina daraltma ameliyatı sonrası 1 ay denize ve havuza girilmemelidir.

*En az 1 ay cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Vajinoplasti sonrası tekrar vajinal genişlik olur mu?

Vajinoplasti gibi bir genital estetik ameliyatı sonrası normal doğum yapılmadıkça tekrar genişleme olmaz.

Vajinoplasti sonrası normal doğum yapılabilir mi?

Vajina daraltma sonrası genişleme olmaması için sezeryanla doğumu önermekteyiz. Fakat istenildiğinde normal doğum da yapılabilir. Normal doğum sonrası tekrar vajinoplasti gerekebilir.

Vajinoplasti sonrasında dikişler alınır mı?

Hayır, alınmaz. Dikişler kendi kendine erir.

Vajinoplasti amelyatında dikişlerim dışarıdan görünür mü?

Vajinoplastide dikişler vajina içine atılır ve dışarıdan görülmez.

Ameliyattan sonra iz kalır mı?

Vajina daraltma ameliyatı sonrası hiç bir iz kalmaz.

Vajinoplasti sonrası kanama olur mu?

Vajina daraltma ameliyatından sonra 10 gün lekelenme şeklinde kanamalar olabilir.

Vajinoplasti ameliyatında ağrı olur mu?

Vajinoplasti operasyonu ağrılı bir operasyon değildir. İşlem sırasında bazı uyuşturucu iğneler yapılmakta sonrasında da çeşitli ağrı kesiciler verilmektedir. Vajina daraltma ameliyatından sonra oluşabilecek sızlamalar birkaç gün sonra geçecektir.

Vajinoplastinin riskleri nelerdir?

Vajinoplasti operasyonunda olabilecek riskler kanama, enfeksiyon ve rektal yaralanmadır. fakat bu riskler oldukça nadir görülmektedir. Verilen ilaçlar kullanıldığında ve deneyimli eller tarafından yapıldığında vajina daraltma ameliyatı sonrası bu komplikasyonlar hemen hemen hiç görülmemektedir.

Klitoris düzeltme ameliyatı nedir?

Klitorisin üzerindeki fazla derinin düzeltilmesi ameliyatıdır. Genellikle labioplasti ile birlikte yapılır. Bu düzeltilmenin yapılması klitoral orgazmı azaltmaz, sadece dıştan bakıldığında daha estetik bir görünüm oluşmasını sağlar.

Doğum dikiş izi düzeltilebilir mi?

Normal doğumda bebek çıkarılmadan önce kontrolsüz yırtıkları önlemek için vajinanın çıkışına yaklaşık 4-5 cm lik epizyotomi denilen kesi yapılır. Epizyotomi onarılırken dikişlerin özensiz atılması, enfeksiyon sonrası açık kalması nedeniyle burada kötü görünüşlü sert nedbe dokusu oluşabilir. Bu durum hem kötü bir görüntüye sebep olur, hem de cinsel ilişki sırasında ağrı ve his kaybı yapabilir. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir operasyonla bu doku çıkarılıp normal doku estetik dikişle birleştirilebilir. Aynı operasyon sırasında vaginoplasti gibi bir genital estetik ameliyatıda yapılabilir.

Genital estetik operasyonlarını kime yaptırmalıyım?

Genital estetik amelyatlarını kadın doğum uzmanları ve plastik cerrahi uzmanları yapmaktadır. Önemli olan tercih ettiğiniz doktorun bu konudaki deneyimidir. Çünkü bütün kadın doğum ve estetik cerrahi uzmanları genital estetikle ilgilenmemektedir.

Genital estetikte hangi anestezi uygulanır?

Genital estetik ameliyatları hem lokal anestezi ile hem de genel anestezi ile yapılabilir. Lokal anestezi de hasta uyanıktır, sadece operasyon yapılacak bölge ince bir iğne ile uyuşturulur. Genel anestezi de ise hasta uyutulur, işlem bitince uyanır.

Genital estetik ameliyatı ne kadar sürer?

Yaklaşık 30-40 dk süren operasyonlardır.

Genital estetik ameliyatı sonrası iyileşme nasıl olur?

İşlemden sonra 1-2 saat hasta takip edilir. Sonrasında evine gidebilir. Ortalama 2-3 gün içinde normal hayatına dönebilir, işine başlayabilir.

Şehir dışından da ameliyat olmaya gelebilir miyim?

Genital estetik operasyon için şehir dışından da gelinebilir. Ameliyattan 2-3 saat sonra uçağa, otobüse yada arabaya binilebilir, hastanede kalmak gerekmez, aynı gün içinde eve dönülebilir.

Genital estetik ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Mutlaka bir iki gün öncesinden randevu almanız ve eğer genel anestezi ile yapılacaksa operasyondan önce 6 saat aç olmanız , su ve sigara  içmemeniz gerekmektedir.

Genital estetik ameliyatlarının fiyatı ne kadardır?

Genital estetik operasyonların fiyatları hasta muayene edildikten sonra belirlenmektedir. Genital estetik ameliyatı başlığı altında iç ve dış dudakları küçültme işlemi olan labioplasti, vajina daraltma ve düzeltme işlemi olan vajinoplasti ve klitorise yönelik olarak yapılan farklı işlemler olduğu için genital estetik fiyatları da yapılan işlemin tipine göre değişir. Genital estetik fiyatları ayrıca işlemin yapıldığı şehire (örneğin Antalya, Konya, Isparta, Denizli, Muğla, Fethiye gibi şehirlerde genital estetik fiyatları farklılık gösterebilir)  ve yapan doktora göre değişmektedir. İsterseniz fiyat almak için Antalya’da kliniğimizde ücretsiz olarak muayene olabilirsiniz.

Vajinoplasti, labioplasti ve klitoris düzeltilmesini birlikte yaptırabilir miyim?

Vajinoplasti, labioplasti ve klitoris düzeltilmesi gibi genital estetik ameliyatlar aynı seansta yapılabilen operasyonlardır.

Genital estetik ameliyatını ne zaman olmalıyım?

Genital estetik ameliyatı olmak isteyen bir bayan adet dönemi dışındaki her zaman bu operasyonu olabilir.

Daha önce genital estetik yaptıran ve memnun kalmayan bir kadın tekrar ameliyat olabilir mi?

Genital estetik yapılmış ve istediği sonucu alamamış kadınlara düzeltme operasyonları yapılabilir.

Devlet hastanelerinde genital estetik ameliyatları yapılıyor mu?

Devlet hastanelerinde bu tür estetik ameliyatlar ödenmediği için yapılmamaktadır.

Genital estetik videosu (vajina estetiği videosu) izlenmeli mi?

Cerrahi operasyonları uzman doktorlar tarafından anlatan videolar izlenebilir.

Gizlilik Taahhütnamesi

Muayenehaneye başvuru sebebiniz ve size ait tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında ( TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420 ) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka kişi ve şahıslara şikayetiniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

Jin. Op. Dr. Funda Yazıcı Erol

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Antalya

© Copyright 2013 Op Dr Funda Yazıcı Erol, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Antalya. İş bu sitenin tüm hakları saklıdır.