Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ

Genital Estetik Ameliyatı

Genital estetik genital bölgeyi oluşturan dış genital bölgedeki dış dudaklar (labium majus),iç dudaklar (labium minus),klitoris ve vajinanın estetik operasyonlarıdır.
Genital Estetik Ameliyatı

Genital Estetik son yıllarda teknolojik gelişmelerinde katkısı ile vajina estetiği, vajina daraltma (vajinoplasti) ve labioplasti şeklinde yapılabilmektedir. Ayrıca iç dudak sarkması sonucu yapılan iç dudak estetiği ameliyatı da artan oranda talep görmektedir. Genital estetik ameliyatlarında, labioplasti ve vajina daraltma fiyatları uygulanan anestezi ve cerrahi yönteme göre değişebilmektedir.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik ifadesi vajina estetiği, vajen estetiği, vajinal estetik, cinsel bölge estetiği, cinsel organ estetiği, cinsel estetik, vulva estetiği gibi değişik şekillerde de ifade edilebilmektedir. Genital estetik ameliyatları Antalya ilinde son on yıl içinde en hızlı talep gören estetik operasyonlardır. Günümüzde ülkemizde de oldukça sık yapılan estetik ameliyatlar arasında yer alır. Bu nedenle genital estetik Antalya ilinde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Genital Estetik Antalya

Genital Estetik Antalya ilinde kadının cinsel organından hoşnutsuzluğu nedeniyle yapılır. Cinsel organını beğenmeme birçok cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir. Tarih öncesi yıllardan beri kadınlar hep güzel olmanın peşinden koşmuşlardır. Güzel olabilmek için her yolu denemişlerdir.

Güzellik anlayışı, içinde bulunulan döneme, kültürel yapıya, kişilerin karakterine ve o anki ruh durumuna göre değişir. Daha önceki yıllar genital bölge vücudun diğer organlarına göre geri planda bırakılmıştır. Oluşan cinsel sorunlara ayıp günah düşüncesiyle çözüm aranmamıştır. Bu nedenle genital estetik ameliyatları da ikinci planda kalmıştır.

Genital Estetik Ameliyatları

Günümüzde artık kadınlar bu tabularını yenmiş, güzelliği genel bir kavram olarak görerek sorunlarına çözüm aramaya başlamıştır. Güzelleşmek adına yapılan estetik operasyonlara son yıllarda genital estetik operasyonları da eklenmiştir.

Neden Genital Estetik

Genital estetik ameliyatları sayesinde hem iç dudak estetiği hem de vajina daraltma yapılarak estetik ve fonksiyonel düzeltme sağlanır. İç dudakların sarkması ve vajina genişlemesi genital estetik ameliyatlarının en sık yapılma nedenini oluşturur. Bunun dışında doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi, klitoris derisindeki sarkma ve deformasyonlar da genital estetik ile düzeltilir.

Genital estetik için bir diğer uygulama da vajina dış dudak dolgusudur. Bazen dış dudak yağ doku hacmi kilo verme sonucu ya da yapısal olarak azalır. Buda genital bölge estetiğini bir bütün olarak bozar. Dış dudaklara yapılan yağ doku enjeksiyonu ile bu durum düzeltilebilir.

En çok yapılan genital estetik ameliyatları;

 • Vajina daraltma (Vajinoplati)
 • Labioplasti (İç ve Dış Dudak Estetiği)
 • Klitoris Estetiği

Antalya Genital Estetik Fiyatları 2020

Genital estetik fiyatları 2020 yılında bazı faktörlerce belirlenir. Bunlar; 

 • Yapılacak genital estetik ameliyatının şekli,
 • Genital estetik ameliyatını yapacak olan doktor,
 • Seçilen hastane,
 • Uygulanacak anestezi şekli,
 • Başka ek operasyon varlığı.

Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Labioplasti ameliyatı nedenleri aşağıda maddeler halinde özetlenmiştir.

 • Labioplasti kadının cinsel organından hoşnutsuzluğu nedeniyle yapılır. Cinsel organını beğenmeme birçok cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir. Genital estetik kadının kendine olan güvenini arttırır. Cinsellikten daha çok zevk almasını sağlar.
 • Kadınlar bazen de fonksiyon kaybına neden olan yaşa bağlı iç dudak sarkması, doğumda ortaya çıkan vajina genişlemesi nedeniyle labioplasti ameliyatına ihtiyaç duymaktadır.
 • İç dudak sarkması ve büyümesi olan ya da vajina genişlemesi olan kadınlarda genital bölgenin nemli olması nedeniyle enfeksiyonlar daha sık görülür. Bu hastalar vajina daraltma ve labioplasti gibi genital estetik ameliyatları ile şikayetlerinden kurtulmaktadır.
 • İç dudak sarkması ve büyümesi cinsel ilişkide kadına zorluk yaşatır. Labioplasti ameliyatı ile bu sorun rahatlıkla çözülmüş olur.
 • İç dudak sarkması ve büyümesi sürtünme nedeniyle ciltte tahrişe neden olmaktadır. Özellikle aktif spor yapan bayanlarda tahrişten dolayı sporu bırakma görülmektedir.
 • İç dudak sarkması ve büyümesi kadınların genital temizliklerini yaparken ya da bikini, tayt gibi kıyafet seçimlerinde de zorlanmalarına neden olur. Labioplasti bu hastalarda öncelikli bir genital estetik operasyonudur. Bu operasyonla hem genital bölge temizliği kolaylaşmakta hem de nfeksiyonlara yatkınlık azalmaktadır. Labioplasti ile genital bölgede estetik bir görünüm sağlanmaktadır.
 • İç dudaklar arasında asimetri mevcutsa dudaklardan biri diğerinden daha büyük olabilir. Bu durumda da labioplasti gibi genital estetik bir operasyon ihtiyacı oluşabilir.
 • Normalde bacakları kapalı bir bayanda iç dudaklar dış dudaklar arasında görünmez. Eğer iç dudaklar büyük bir yapıya sahipse dış dudaklar arasından taşar ve estetik açıdan hoş olmayan bir görüntüye yol açar. Labioplasti ile sadece iç dudakların küçültülmesi sorunu çözer.

Vajina Genişlemesi: Vajina genişlemesi sonucunda cinsel ilişki sırasında vajina penisi yeterince saramaz. Bu durumda hem kadının hem de erkeğin aldığı haz da azalma olur. Zamanla cinsel ilişkiden alınan zevkin azalmasına bağlı olarak cinsel ilişki sayısı azalır. Çiftin arasında sorunlar çıkmaya başlar.

Vajina genişlemesinin neden olduğu şeylerden biride ilişkide istenmeyen seslerin çıkmasıdır. İlişkide ses çıkması konsantrasyon güçlüğüne ve ilişkinin kalitesinin bozulmasına neden olacaktır. Vajina genişlemesi içerde salgı ve adet kanının birikmesine yol açar. Bu durum vajinal enfeksiyonların sık oluşmasına da neden olur.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Antalya

Vajina daraltma ameliyatı normal doğumla birlikte vajinanın kabul edilebilir sınırlar üzerinde genişlemesi sonucu talep oranı artmıştır. Vajina cinsel ilişkinin gerçekleştiği organdır. Vajinanın genişlemesi ile birlikte özellikle cinsel ilişkide sorunlar yaşanmaya başlanır.

Vajina genişlemesi ile birlikte vajina duvarı penisi tam olarak kavrayamaz. Bu da cinsel ilişkide kadın ve erkeğin karşılıklı haz almasını engeller. Ayrıca vajina genişlemesi sonucu ilişki sırasında istenmeyen seslerin oluşması da ilişkiye yoğunlaşmayı güçleştirir. Antalya’da vajina daraltma ile bu sorunlar giderilmektedir. Vajina genişlemesinin yarattığı bir diğer problem ise vajinal enfeksiyonlara yatkınlık oluşturmasıdır. Vajinal salgılar ve adet kanı genişlemiş vajina içinde birikebilir. Bu durumda vajinit denilen enfeksiyona zemin hazırlar.

Vajinoplasti vajina daraltma ve vajina estetiğine yönelik yapılan estetik düzeltme operasyonlarıdır. Vajinoplasti özellikle kadın doğum uzmanları tarafından oldukça sık yapılmaktadır. Vajina daraltma Antalya’da kolaylıkla uygulayabildiğimiz genital estetik ameliyatlarından biridir. Antalya vajina daraltma fiyatları 2019 ve ameliyat hakkında detaylı bilgiyi doktorumuzdan alabilirsiniz.

Antalya Vajina Daraltma Fiyatları 2019

Vajina daraltma fiyatları 2019’u belirleyen unsurlar;

 • Doktor seçimi,
 • Ameliyatın yapılacağı hastane,
 • Lazer ya da cerrahi teknik farkı,
 • Kullanılan anestezi yöntemi.

Vajina Daraltma Ameliyatı Antalya'da Neden Yapılır?

vajina daraltma nasıl yapılır?Kadınlarda yaşlanma, normal doğum sonrası ya da yapısal olarak vajinal genişlik meydana gelebilmektedir. Vajina genişleyebilen bir organdır. Normal doğumda bebeğin iri olması, çok sayıda normal doğum yapma, doğumda açılan epizyonun düzgün dikilmemesi vajinal genişlemelere neden olabilir. 

Aslında vajinal genişleme tahmin edilenden daha çok kadında vardır. Birçok kadın utandığından ya da bu durumu normal olarak kabul ettiğinden dolayı çözüm aramamaktadır. Normal doğumda oluşan yırtıklar iyileşirken vajina eski sıkılığını kaybetmekte, cinsel birliktelikte sorunlara yol açmaktadır.

Cinsel ilişki sırasında penisi yeterince kavrayamayan vajina hem kadında hem de erkekte cinsel tatminsizliğe neden olur. Vajina genişlemesi cinsel hazda azalma, ilişki sırasında vajinadan ses gelmesi ve vajinal enfeksiyonlara yatkınlık gibi sorunlara neden olur.

Antalya vajina daraltma ameliyatı ile hem bu sorunlar giderilirken hem de kişinin özgüveni yeniden sağlanmış olur.

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma doğum ya da yapısal nedenlere bağlı gelişen vajinanın sıkılaştırılması operasyonudur. Vajina duvarını destekleyen kaslar yaşlandıkça vücudumuzun diğer yerlerinde olduğu gibi zayıflar.

Vajinal duvar ve vajinayı destekleyen alt batın kaslarındaki zayıflama vajina sıkılığının bozulmasına neden olur. Antalya vajina daraltma operasyonu planlanmadan önce doktorunuz ile bu operasyondan beklentileriniz hakkında görüşmelisiniz.

Lazarle Vajina Daraltma

Vajina daraltma cerrahi olarak uygulansa da seçilmiş bazı olgularda lazerle vajina daraltma şeklinde de yapılmaktadır. Lazerle vajinoplasti son yıllarda popüler hale gelse de ileri vajinal genişlemenin olduğu kadınlarda geleneksel cerrahi yöntemler tercih edilmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı Antalya’da uyutarak anestezi ile yapılır. Vajina daraltma ameliyatında vajinal duvardan bir doku parçası çıkarılır. Oluşan vajinal açıklık daha sonra dikilerek vajinal sıkılık sağlanır. Vajina daraltma ameliyatı ile genişlemiş vajinanın son 5-6 cm’lik kısmı daraltılır. Zaten bir kadının ve erkeğin ilişkiden zevk almasını sağlayan vajinanın dış 1/3’lük kısmıdır. Dolayısı ile vajinanın bu bölgesinin daraltılması operasyon için yeterli olacaktır. Vajina daraltma ameliyatı ile vajinanın boyunda kısalma olmaz. Vajina daraltma ile vajina duvarından çıkartılan parça ile uc uca dikim yapılarak.

Vajina daraltma sonrası nelere dikkat edilmeli?

 • Vajina daraltma gibi bir genital estetik ameliyatı sonrası mutlaka doktorunuzun verdiği ilaçları (antibiyotik, ağrı kesiciler gibi) kullanmalısınız.
 • Vajina daraltma işlemi sonrası özel bir pansumana gerek yoktur. Temiz ılık su ile önden arkaya doğru yapılır.
 • Genital bölgeyi kuru tutmak gerekir.
 • Vajina daraltma ameliyatından 3 gün sonra banyo yapılabilir.
 • Küveti doldurup banyo yapmak yerine ayaktan duş almak tercih edilmelidir.
 • Vajina daraltma ameliyatı sonrası 1 ay denize ve havuza girilmemelidir.
 • En az 1 ay cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Labiolasti (İç ve Dış Dudak Estetiği)

genital estetik fiyatları 2019Labioplasti Antalya ilinde yapabildiğimiz yapısal ya da sonradan sarkan iç dudakların küçültülmesi ameliyatıdır. Normalde ayakta bacaklar kapalı pozisyonda iç dudaklar dış dudakların arasında kalır. Dışarıdan bakmakla görülmez.

Bazı bayanlarda iç dudaklar normalden büyük, asimetrik ya da sarkık olur. Bu da hem kozmetik hem de fiziksel bazı şikayetlere yol açar. İç dudak sarkması olan kadınlarda yürürken ya da spor yaparken komşu deriye sürtünme sonucu ciltte tahriş oluşur. Tahriş olan bölgede kızarıklık görülür. Daha sonraki aşamalarda ise selülit, cilt altı apse, yara görülebilir.

İç dudak sarkması tuvalet sonrası genital bölge temizliğini de zorlaştırır. Bölgenin nemli kalmasına yol açar. Labioplasti operasyonu ile iç dudaklardaki bu istenmeyen görünüm düzeltilerek kişi normal yaşamına döner.

Labioplasti iç dudaklar (labium minus) ve dış dudakların (labium majus) küçültülmesi ve sarkıklıklarının düzeltilmesi ameliyatıdır. Labioplasti kelime olarak labio 'dudaklar' plasty ise yapılan estetik ameliyatı ifade eder.

Günümüzde daha çok iç dudakların küçültülmesi ameliyatı yapılırken, dış dudaklarda büyüme ve sarkma daha az görülmektedir. Labioplasti ameliyatı Antalya ilimizde başarı ile uyguladığımız bir ameliyattır.

İç Dudaklar (Labium Minus): İç dudaklar latincede labium minus olarak isimlendirilir. Kelime anlamı olarak 'labium' dudak, 'minus' küçük anlamı taşır. İç dudaklar önde klitoristen başlar. Labium minuslar genişleyerek devam eder ve vajina girişinin arkasında incelerek birleşir.

İç dudaklar idrar yapma deliğini ve vajina girişini kapatır. İç dudaklar kılsız esnek bir dokudan oluşur. Birçok ter bezi içerir. İç dudakların yapısı ve büyüklüğü her kadında farklıdır. Normalde bir kadın ayakta ve bacakları kapalıyken iç dudaklar dış dudaklar arasından görünmez.

Eğer iç dudaklar büyük ya da sarkık ise dış dudaklardan taşararak hoşa gitmeyen bir görüntüye neden olur. Labioplasti operasyonu bu sorunlar için bir çözümdür. İç dudaklarda bazen de gebeliğe bağlı istenilmeyen renk değişiklikleri meydana gelebilir. Bunlarda vajina beyazlatma operasyonları ile giderilebilir.

İç Dudakların Büyüklüğü ve Sarkıklığı: İç dudaklar ter bezi açısından zengin olduğu için iç dudak büyümesi nemden dolayı bazı mikropların o bölgede üremesini kolaylaştırır. Oluşan enfeksiyonlar da kötü kokuya ve ağrıya neden olarak çiftin cinsel hayatını olumsuz etkiler. Aynı zamanda genital bölgede oluşan nem vajinanın ve bartholin bezinin enfeksiyonlarına neden olabilmektedir.

İç dudak büyümesi ve sarkıklığı hareket sırasında sürtünme yaratarak ciltte tahrişe neden olabilir. İç dudak büyümesi cinsel ilişkide de zorluk yaratır. İç dudaklardaki büyüme ilişki sırasında ağrıya sebep olabilir. Bir kadının genital organını beğenmemesi ya da beğenilmediğini düşünmesi cinsel ilişkiden aldığı hazzı azaltır.

Tüm bu nedenlerden dolayı iç dudaklara yönelik yapılan labioplasti ameliyatı sadece genital estetik açısından değil aslında birçok farklı sorunu ortadan kaldırarak sorunları düzeltir.

İç dudak sarkması bayanlarda yaşlanmaya ve genetik yapıya bağlı olabileceği gibi gebelik, normal doğum, kronikleşen enfeksiyonlar, sigara kullanımı sonucu da gelişebilir. Bazen de tamamen yapısal olarak iç dudaklarda büyüme ve sarkma olabilir.

Labioplasti ve Cinsellik

Labioplasti duyu kaybı yapmaz. Cinsel ilişki de orgazmı azaltmaz. Yapılan birçok çalışmada labioplasti sonrası kadınlar cinsel hayatlarında düzelme olduğunu belirtmişlerdir. Genital estetik işlemi sonrası özgüveni artan kadın cinsel ilişkiye daha kolay odaklanmakta, daha kolay uyarılmakta ve yaşadığı orgazm artmaktadır.

Labioplasti ameliyatı kızlık zarını bozar mı?

Labioplasti ameliyatında kızlık zarı asla zarar görmez. Bakirelerde labioplasti yaptırabilir. Hatta genital estetik ameliyatı (labioplasti) kızlık zarı onarımı ile birlikte yapılabilir. İç dudaklar ve dış dudaklar dış genital bölgededir. Kızlık zarı ise vajina girişinin 1-2 cm içerisindedir. Yerleşim olarak iç ve dış dudakların kızlık zarıyla bir ilgisi yoktur.

Labioplasti sonrasında nelere dikkat edilmeli?

 • Labioplasti sonrası mutlaka doktorunuzun verdiği ilaçları (antibiyotik, ağrı kesiciler gibi) kullanmalısınız.
 • Labioplasti sonrası özel bir pansumana gerek yoktur. Labioplasti sonrası genital bölge temizliğinin ılık su ile önden arkaya doğru yapılması önerilir.
 • Genital bölgeyi kuru tutmak gerekir.
 • Labioplastiden 3 gün sonra banyo yapılabilir. Ancak küveti doldurup banyo yapmak yerine ayaktan duş almak tercih edilmelidir.
 • Labioplasti sonrası 1 ay denize ve havuza girilmemelidir.
 • Labioplastiden sonra 1 ay bisiklete, motosiklete binilmemelidir.
 • Labioplasti sonrası o bölgenin gerilmesine ve darbe almasına neden olabilecek sporlardan uzak durulmalıdır.
 • Labioplasti sonrası en az 1 ay cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

Labioplasti riskleri nelerdir?

Labioplasti riskli bir ameliyat değildir. Nadiren de olsa görülebilecek riskler enfeksiyon, kanama ve ödemdir. Labiopalsti sonrası enfeksiyon oluşmaması için doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Genel hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Labioplasti sonrası kanama ve ödem oluşumunu engellemek için işlem sonrası istirahat edilmeli ve buz tampon uygulanmalıdır.

Klitoris Estetiği Antalya

Kliteroplasti klitorisin üzerindeki fazla derinin düzeltilmesi ameliyatıdır. Genellikle labioplasti ile birlikte yapılır. Bu düzeltilmenin yapılması klitoral orgazmı azaltmaz. Kliteroplasti ile sadece dıştan bakıldığında daha estetik bir görünüm oluşmasını sağlanır.

Vajinoplasti ve labioplasti ameliyatı birlikte olur mu?

Vajinoplasti, labioplasti ve klitoris düzeltilmesi gibi genital estetik ameliyatları aynı seansta yapılabilen operasyonlardır.

Genital Estetik Merak Edilenler;

Genital estetik ameliyatını ne zaman olmalıyım?

Genital estetik ameliyatı olmak isteyen bir bayan adet dönemi dışındaki her zaman bu operasyonu olabilir.

Genital estetik tekrar olunabilir mi?

Genital estetik yapılmış ve istediği sonucu alamamış kadınlara yeniden düzeltme operasyonları yapılabilir.

Devlet hastanesinde genital estetik ameliyatları yapılıyor mu?

Devlet hastanelerinde genital estetik ameliyatlar ödenmediği için yapılmamaktadır.

Genital estetik videosu izlenmeli mi?

Genital estetik videolarının uzman doktorlar tarafından yapılan anlatımlı olanları izlenebilir.

En sık yapılan genital estetik ameliyatları nelerdir?

En sık yapılan genital estetik ameliyatı labioplasti (iç ve dış dudakları düzeltme ameliyatı) ve vajinoplasti (vajina daraltma amelyatı) operasyonlarıdır. Klitoris düzeltme ameliyatı, doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi ameliyatı ve dış dudaklara yağ enjeksiyonu da yapılan diğer genital estetik ameliyatlarıdır.

Kimler genital estetik yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş her bayan genital estetik yaptırabilir. Genital estetik yaptırmak için yaş sınırlaması yoktur. 70 yaşında ki bayan bile genital estetik ameliyatı yaptırabilir. Genital estetik yaptırmak için evli ya da bekar olmanın bir önemi yoktur. Bakireler de genital estetik yaptırabilir. Genital estetik ameliyatı sırasında kızlık zarı bozulmaz.

Genital estetik ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Genital estetik ameliyatlarını kadın doğum uzmanları ve plastik cerrahi uzmanları yapmaktadır. Önemli olan tercih ettiğiniz doktorun bu konudaki deneyimidir. Çünkü bütün kadın doğum ve plastik cerrahi uzmanları genital estetikle ilgilenmemektedir.

Genital estetikte hangi anestezi uygulanır?

Genital estetik ameliyatları hem bölgesel hem de genel anestezi ile yapılabilir. Bölgesel anestezide hasta uyanıktır. Sadece operasyon yapılacak bölge ince bir iğne ile uyuşturulur. Genel anestezi de ise hasta uyutulur, işlem bitince uyanır.

Genital estetik ne kadar sürer?

Gebital estetik ameliyatları yaklaşık 30-40 dakika süren operasyonlardır.

Genital estetik sonrası iyileşme nasıl olur?

Genital estetik sonrası 1-2 saat hasta takip edilir. Sonrasında evine gidebilir. Ortalama 2-3 gün içinde normal hayatına dönebilir. İşine başlayabilir.

Genital estetik olmaya başka şehirden gelebilir miyim?

Genital estetik operasyon için şehir dışından da gelinebilir. Ameliyattan 2-3 saat sonra uçağa, otobüse ya da arabaya binilebilir. Genital estetik sonrası genellikle hastanede kalmak gerekmez. Aynı gün içinde taburcu olup eve dönülebilir.

Genital estetik öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Mutlaka bir iki gün öncesinden randevu almanız ve eğer genel anestezi ile yapılacaksa operasyondan önce 6 saat aç olmanız, su ve sigara içmemeniz gerekmektedir.

Vajina Daraltma Merak Edilenler;

Vajina daraltma sonrası tekrar genişleme olur mu?

Vajina daraltma gibi bir genital estetik ameliyatı sonrası normal doğum yapılmadıkça tekrar vajina genişlemesi olmaz. Vajina daraltma ameliyatı sonrası tekrar vajina genişlemesi olmaması için sezaryan ile doğum tercih edilebilir. Fakat istenildiğinde normal doğum da yapılabilir. Vajina daraltma ameliyatı normal doğuma engel değildir. Ancak normal doğum sonrası tekrar vajinoplasti operasyonu gerekebilir.

Vajina daraltma sonrasında dikişler alınır mı?

Vajina daraltma sonrası dikişler alınmaz. Çünkü vajinoplasti ameliyatında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılmaktadır.

Vajinoplasti sonrası dikişler dışarıdan görünür mü?

Vajinoplastide dikişler vajina içine atılır. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatlarında dikişler dışarıdan görülmez.

Vajina daraltma sonrası iz kalır mı?

Vajina daraltma ameliyatı sonrası hiç bir iz kalmaz.

Vajinoplasti sonrası kanama olur mu?

Vajina daraltma ameliyatından sonra 10 gün lekelenme şeklinde kanamalar olabilir.

Vajina daraltma ameliyatında ağrı olur mu?

Vajina daraltma ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Vajinoplasti sırasında bazı uyuşturucu iğneler yapılmaktadır. Vajina daraltma sonrasında da çeşitli ağrı kesiciler verilmektedir. Vajina daraltma ameliyatından sonra oluşabilecek sızlamalar birkaç gün sonra geçecektir.

Vajina daraltma ameliyatının riskleri nelerdir?

Vajina daraltma ameliyatında olabilecek riskler; kanama, enfeksiyon ve rektal yaralanmadır. Fakat bu riskler vajinoplasti sonrası oldukça nadir görülmektedir. Verilen ilaçlar düzenli kullanıldığında ve vajina daraltma operasyonu deneyimli eller tarafından yapıldığında bu istenmeyen durumlar hemen hemen hiç görülmez.

Labioplasti Merak Edilenler;

Labioplasti ameliyatı kaç yaşında yapılabilir?

Labioplasti gibi genital estetik ameliyatı 18 yaşını doldurmuş genital bölgesini beğenmeyen herkese yapılabilir. Üst yaş sınırlaması yoktur.

Labioplasti sonrası normal doğum olur mu?

Labioplasti gibi genital estetik operasyonlar normal doğuma engel değildir. Hiç doğum yapmamış bayanlarda labioplasti yaptırıp sonrasında gebe kalıp normal doğum yapabilir.

Labioplasti ameliyatında ağrı olur mu?

Labioplasti için yapılan genital estetik ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. İşlem sırasında bazı uyuşturucu iğneler yapılmaktadır. Sonrasında da çeşitli ağrı kesiciler verilmektedir. İşlemden sonra oluşabilecek sızlamalar birkaç gün sonra geçecektir.

Labioplastide dikişler alınır mı?

Labioplastide estetik dikişler kullanılır. Kullanılan dikişler dışarıdan görülmez. Labioplasti cerrahisi sonrası dikişler kendiliğinden eridiği için alınmasına gerek yoktur.

Labioplasti sonrası iz kalır mı?

Labioplasti gibi genital estetik operasyonlarda iyileşme sonrası iz kalmaz. Kişinin ameliyat olduğu fark edilmez.

Labioplasti sonrası kanama olur mu?

Labioplasti ameliyatından sonra 10 gün lekelenme şeklinde kanamalar olabilir.

Labioplasti sonrası cinsel ilişki

Labioplasti operasyonundan 1 ay sonra kişi cinsel ilişkiye girebilir.

Labioplasti ile küçültülen iç dudaklar tekrar büyür mü?

Labioplasti ile küçültülen iç dudaklar tekrar büyümez. Aynı soruna yol açmaz.

Gizlilik Taahhütnamesi

Muayenehaneye başvuru sebebiniz ve size ait tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998, 23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka kişi ve şahıslara şikayetiniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

İlgili konular;

Vajina Daraltma Ameliyatı

Labioplasti Ameliyatı

 • M
  Mer***11.05.2019

  Vajinal estetik hakkında bilgi almak istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Antalya vajinal estetik fiyatları ve işlem hakkında detaylı bilgi için lütfen 0242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız. Size genital estetik ameliyatları hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

 • A
  Aşk***02.05.2019

  eşimin vajinasındaki dış bölge şekil bozukluğu için görüşmek istiyoruz

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Vajina estetiği hakkında bilgi ve randevu için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bizi arayınız.

 • H
  Hat***14.04.2019

  Vajinamin geniş olması ve rahatsızlık duymam ve kalıcı bir yöntem mi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Vajina estetiği ve daraltma ameliyatı için lütfen sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • T
  Tut***28.03.2019

  Genital bölge beyazlatma işlemi yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim? Ona göre yaptırmaya karar verebilirim. Şimdiden teşekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Genital estetik fiyatları için lütfen sabit hattımızdan bizi arayınız. Tel: 0 242 322 97 73.

 • S
  Sel***07.03.2019

  Vajinal daratma operasyon fiyati nedir

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Vajina daraltma fiyatları için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • Z
  Züm***19.02.2019

  Lazerle vajinal daraltma işleminiz için fiyat bilgisi alabilir miyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Lazerle vajina daraltma fiyatları için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • F
  Fat***23.01.2019

  Labioplasti fiyatını öğrenebilir miyim? Birde vajinoplasti fiyatı nedir ve vajinoplasti olabilmem için illa doğum yapmış olmam mı gerekiyor doğum yaparken bi etkisi oluyor mu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti fiyatları için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız. Vajinoplasti ameliyatı için doğum yapmış olmak şart değildir. Ancak doğum sonrası vajina genişlemesi görülebilir.

 • D
  Den***17.01.2019

  Yeni bir gebelik istemediğimden tüp bağlatma ve vajinal genişleme gibi sorunlarımı danışmak ve tedavi süreci belirlemek istiyorum.ilk görüşme ücreti hakkında bilgi alabilirmiyim.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Sorduğunuz konular hakkında detaylı bilgi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • E
  Eli***04.01.2019

  Genital estetik için görüşmek istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Genital estetik hakkında detaylı bilgi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bizi arayınız.

 • C
  Cer***30.12.2018

  labioplasti ve vajina beyazlatma ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Teşekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Labioplasti ve vajina beyazlatma fiyatları 2019 için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

SORU SOR
Fiyat ve Randevu Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

OP. DR. FUNDA YAZICI EROLOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621