Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi düğüne yakın bir dönemde yapılacaksa geçici kızlık zarı dikimi uygulanır. Eğer düğüne uzak bir tarihte işlem planlanıyorsa kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır.
Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi (himenoplasti) birçok nedenle bütünlüğü bozulmuş kızlık zarının onarımı işlemidir. Operasyon cerrahi tekniğe göre farklı kızlık zarı dikimi fiyatları ile yapılabilmektedir.

Her iki kızlık zarı dikimi yöntemi teknik olarak birbirinden farklıdır. Ancak her ikisinde de eriyebilen dikişler kullanılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi yapılan bayanlar mutlaka doktor kontrollerine gelmelidir. Bu kontroller ile işlemin başarı oranı oldukça yükselir. Kontrole gelen bayanlarda kalıcı kızlık zarı diktirme sonrası kanama sağlanacaktır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası iki farklı zamanda doktor kontrolü yapılır. Bunlardan ilki kızlık zarı dikimi sonrası birinci ay kontrolü diğeri ise düğüne 10-15 gün kala yapılan ikinci kontroldür.

Kızlık zarı dikimi Antalya

Kızlık zarı dikimi Antalya'da güvenli bir şekilde yapılabilen cerrahi bir dikim ve onarım işlemidir. İşlem kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olarak iki şekilde uygulanabilir. Antalya kızlık zarı dikimi hakkında bilgilerden önce kızlık zarının mitolojik geçmişi, anatomisi ve yapısal özelliklerine değinilecektir. Kızlık zarına latincede hymen denir. Okunuşu ise himen'dir. Kızlık zarı dikimi ise hymenoplasti olarak adlandırılır. Kızlık zarı birçok farklı sebeple yırtılabilir. Kızlık zarı dikimi Antalya’da yapılabilen bir onarımdır. Antalya kızlık zarı dikimi ile bozulmuş olan doku eski anatomik ve fonksiyonel özelliğine getirilebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatları 2019

Kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 yılında birçok faktöre bağlı değişir. Kızlık zarı dikimi Antalya’da tercihen bu konuda deneyimli ve tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafınca yapılmalıdır.

Kızlık zarı dikimi yöntemi farklı teknikler kullanılarak yapıldığından kızlık zarı dikimi fiyatları da değişebilmektedir. Dolayısı ile kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi fiyatları da birbirinden farklıdır. Ayrıca doktorlar arasında tecrübe, deneyim ve daha birçok faktöre bağlı kızlık zarı dikimi fiyatları farklılık göstermektedir. Çünkü her doktorun kızlık zarı dikimi konusunda farklı bir cerrahi teknik, yöntem ve deneyimi vardır.

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları talep oranı ölçüsünde ve hatta mevsimsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Çünkü düğün öncesi dönemde geçici kızlık zarı dikimi talebi ağırlıklı olabilmekte iken diğer dönemlerde ise kalıcı kızlık zarı dikimi baskın olabilmektedir.

Bu gibi faktörlerden dolayı Antalya kızlık zarı dikimi fiyatlarını güncel ve doğru olarak öğrenmek için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İşlem fiyatı başta Antalya olmak üzere büyük iller ile diğer illerde de farklılıklar göstermektedir. 

Antalya’da kızlık zarı dikimi yaptırmayı düşünüyorsanız işlem ve ücretler hakkında daha detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşınız. Ayrıca aklınıza takılan her türlü soruya cevap bulmak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi öncesinde eğer isterseniz ücretsiz ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz.

Kızlık zarı nedir?

Eski yunanlılar düğün günü gelin alınırken hymenaous adı verilen şarkılar söylemekteydi. Hymen kızlık halkası, bekaret zarı, kızlık perdesi olarakta bilinir. Hymenaous, Dionysus ve Afrodit'in oğlu olup evlilik ve düğün tanrısıdır. Zifaf gecesi,  kızlık zarı bu tanrıya adanmış ve bu zarın adına hymen denilmiştir. Bu mitolojik tanrı elinde meşhalesi olan kanatlı bir görünümdedir.

Kızlık zarı vajina yani döl yolu girişinin yaklaşık 1-2 cm içerisinde bulunan mukoza yapısında, 2-3 mm kalınlığında bir doku kıvrımıdır. Adından dolayı zar sanılsa da aslında yapısı gerçek bir zar değildir.

Kızlık zarının oluşumu embriyonel dönemde başlar. Anne karnında embriyonun dış genital organ gelişimi 7-12’nci haftalar arasında olur. Erkek bebekte genital duvarlar birleşerek testisin içerisinde bulunan deriyi oluştururken, kız bebekte genital duvarlar ayrışarak dış dudakları ve iç dudakları oluşturur. Hymen yani kızlık zarı ise bu ayrılma sonucunda arada kalan ince mukozal dokudur. 1/1000 oranında kızlık zarı olmaması ihtimali vardır. Bu durumda kızlık zarı ya hiç yoktur. Ya da çok küçük kalıntı bir doku parçası bulunur.

Kızlık zarı nerededir?

Kızlık zarı, zar diye tabir edilse de aslında gerçek bir zar yapısı özelliği göstermez. Kızlık zarı ağız içi dokusuna benzer, mukoza yapısındadır. Yerleşimi vajina girişindedir. Kızlık zarı ince kılcal damarlar içerdiğinden dolayı yırtıldığında çok miktarda kanama olmaz.

Birçok genç kız ve erkek kızlık zarını vajinanın içinde derinlerde zanneder. Bu yüzden tam bir ilişki olmadan kızlık zarının bozulmayacağını düşünür. Aksine kızlık zarı yüzeysel ya da sürtünme ile olan ilişkilerde bile bozulabilir.

Kızlık zarı tamamen vajina girişini kapatmaz. Adet kanamasının dışarıya akmasını sağlayan delik şeklinde bir açıklık bulundurur. Her genç kızda bu açıklığın yeri, şekli ve büyüklüğü farklıdır. Kızlık zarındaki açıklığın şekline göre, kızlık zarı çeşitlere ve tiplere ayrılır.

Kızlık zarı dikimi öncesi bu farklı şekil ve tipteki kızlık zarları operasyonu bazen kolaylaştırabilmektedir. Örneğin bazen bölmeli bir kızlık zarı yırtılınca kızlık zarının dikimi hem daha kolay olabilmekte hem de görünümü eskiye yakın elde olunabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi hangi durumlarda yapılır?

Kızlık zarı toplumumuzda temizliğin, saflığın simgesi olduğu için genç kızlar birçok nedenden dolayı Antalya kızlık zarı dikimi operasyonunu isteyebilmektedir. Kızlık zarı dikimi istenen bu durumlar;

 • Genç kızlar daha önce yaşadığı bir ilişkiyi yanlış anlaşılmaktan dolayı anlatamamakta ve kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir.
 • Bazen evlilik öncesi ilişki yaşayan bir çift, ilk gece kanamasını ailelerine ispatlamak için bu işlemi yaptırmaktadır.
 • Evlilik planı olmayan bir genç kız da ruhsal olarak kendini rahat hissetmek için kızlık zarı dikimi isteyebilmektedir.
 • İkinci evliliklerini yapan çiftler geçmişin izlerini silmek ve her şeye yeniden başlamak için sembolik olarak kızlık zarı dikimi yaptırmayı düşünebilirler.
 • Uzun süren evliliklerde evliliğe heyecan katmak için ilk gece fantezisi sanıldığından daha sık yapılmaktadır. Bu durum içinde kızlık zarı dikimi talep edilebilmektedir.
 • Kızlık zarı mastürbasyon, travma, ağır sporlar, bazı cerrahi operasyonlarda da yırtılmakta, bu durumu açıklamak zor olabileceğinden kızlık zarı dikimi işlemi düşünülmektedir.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi sonraki ilk ilişkide kanama sağlamak için yapılır. Bekaret zarı dikimi ile dokular eski haline getirilmeye çalışılır. Operasyonda başarı oranı esas olarak kişinin dokularının yapısına bağlıdır. Bunun için dikim yapılan kişiler işlem sonrasında mutlaka kontrole çağrılır. Kontrol zamanı sonraki ilişkiye yakın bir tarih olup kızlık zarı dikimi yapan doktorunuz tarafından size belirtilecektir.

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılabilir?

Kızlık zarı dikimi Antalya’da bu ameliyata çeşitli nedenlere bağlı ihtiyaç duyan her bayana yapılabilir. Kürtaj olmuş hatta doğum yapmış bayanlara dahi kızlık zarı dikimi yapılabilir. Kızlık zarı dikimi için cinsel ilişki sayısı ve zamanı önemli değildir. İlk ilişkilerinde kanaması olmamış kızlık zarı esnek olan kadınlara da kızlık zarı dikimi yapılabilir. Esnek kızlık zarı olan bayanlarda da bu şekilde kızlık zarı kanaması sağlanır. Genital estetik düşünen bayanlarda estetik operasyonla birlikte kızlık zarı dikimi işlemi de yapılabilir. Operasyon aynı seansta hem genital bölge estetiği hemde kızlık zarı dikimi şeklindedir.

Kızlık zarı dikimi çeşitleri nelerdir?

Kızlık zarı dikimi operasyonu evlilik ve düğün zamanına göre kalıcı ya da geçici kızlık zarı dikimi olarak iki şekilde planlanır. Her iki kızlık zarı dikimi cerrahi teknik olarak birbirinden farklıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde amaç işlemin uzun yıllar kalıcılığını koruması ve ilk ilişkide kanamanın sağlanmasıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi Antalya

Bu yöntemin uygulanması için işlem sonrası 1,5-2 aylık dönemde evlilik ya da ilişki planı olmaması gerekir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı işleminde flep tekniği ve daraltma tekniği kullanılmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimindeki flep yönteminde kızlık zarının etrafından alınan mukoza parçası ile yeni bir kızlık zarı oluşturulmaktadır. Bu yönteme bazen daraltma tekniği de eklenir. Bu onarımın bir süresi yoktur. İlişki ne zaman olursa o zaman kanama olacaktır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında dokuların yanıtını görmek için hasta kontrole çağrılır. Kızlık zarı dikimi sonrası atılan dikişler alınmaz. Operasyondan sonra iyileşme sürecinde atılan dikişler kendiliğinden erir. Kalıcı kızlık zarı dikimi Antalya’da flep tekniği ile uygulanabilmektedir.

Geçici kızlık zarı dikimi (acil bekaret yenileme) Antalya

Geçici kızlık zarı dikimi yöntemine genellikle düğün öncesi başvurulmaktadır. Düğünden önce 3-10 gün içinde geçici kızlık zarı dikimi yapılabilir. Geçici onarımda bozulmuş kızlık zarının uçları gizli olarak birleştirilerek vajina girişi daraltılacaktır. Cinsel ilişki sırasında penis vajene girerken bu bölgelerden küçük yırtılmalar olur ve kanama meydana gelir.

Geçici kızlık zarı dikiminde atılan dikişler kesinlikle eş tarafından hissedilmez. Ayrıca dışarıdan bakmakla da görülmez. Geçici kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası dikişler ilişki sonrasında alınmaya ihtiyaç duymadan kendiliğinden erir. Geçici kızlık zarı dikimi Antalya’da fokal daraltma şeklinde yapılabilmektedir.

Kızlık zarı muayenesi Antalya

Kızlık zarı bazı toplum ve kültürlerde bakirelik göstergesi olarak kabul edilir. Ancak kızlık zarının bekareti test etmedeki rolü sınırlı kalmaktadır. Çünkü kızlık zarı esnek yapıda olan bayanlarda cinsel ilişki olsa dahi kızlık zarı bozulmayabilir. Yine sürtünme yolu ile olan ilişkilerde kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak mümkündür.

Tüm bunlara rağmen tam olmayan ilişkiler, çeşitli spor aktiviteleri, mastürbasyon ya da düşme, çarpma sonucu kızlık zarı bozulabilmektedir. Bu durumda kızlık zarı bütünlüğünün değerlendirilmesi açısından kızlık zarı muayenesi yapılır.

Kızlık zarı muayenesi ağrısız kolay bir işlemdir. Kızlık zarı muayenesi Antalya’da jinekolog doktora gidilerek yapılabilir. Muayene jinekolojik masada bacaklar yanlara açık olarak başlar. Doktor genital bölgede iç dudakları yanlara açarak vajina girişinde kızlık zarını görmeye çalışır.

Kızlık zarı muayenesi Antalya’da kızlık zarının bütünlüğü, zedelenen ya da yırtılan kısımlar ile kızlık zarının şekli değerlendirilerek yapılır. Kızlık zarı bozulmuş ise yırtık olan kısım saat yönünde belirtilerek ifade edilir. Kızlık zarındaki yırtık vajina duvarına uzanıyor ise o da belirtilebilir. Adli durumlarda yapılan Antalya kızlık zarı muayenesinde  bekaret raporu adli tabipliklerce verilir.

Kızlık zarı çeşitleri nelerdir?

Kızlık zarının ortasındaki deliğin şekline, yapısına ve yerleşim yerine göre farklı kızlık zarı çeşitleri vardır. En sık görülen kızlık zarı tipi yuvarlak kızlık zarıdır. 1000 de bir oranında kızda kızlık zarı görülmeyebilir. 2000 de bir oranında kızlık zarının ortasındaki açıklık olmayıp, kızlık zarı tamamen kapalı olabilir.

kizlik zari cesitleri

Kızlık zarı dikimi için bozulmadan önceki kızlık zarı tipinin aslında çok bir önemi yoktur. Sadece kişide esnek kızlık zarı varsa ve yırtılma milimetrik düzeyde ise o zaman kızlık zarı dikimi gerekmeyebilir. Ancak esnek kızlık zarı olanlarda kanama sağlanamaz ise kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Kızlık zarı çeşitlerini şu başlıklar altında toplayabiliriz;

Yuvarlak kızlık zarı (anüler himen): Kızlık zarının ortasındaki delik yuvarlaktır. Bu deliğin büyüklüğü herkeste farklıdır. Çok küçük olabileceği gibi çok genişte olabilir. Kızlık zarı çeşitleri içinde en sık görülen kızlık zarı şekli bu olup, %80-90 oranında bulunur.

Ara bölmeli kızlık zarı (bölmeli himen): Kızlık zarının ortasındaki deliği ikiye bölen, kızlık zarının yapısı gibi bir doku parçası mevcuttur. Kızlık zarı çeşitleri içinde oldukça nadir görülür ( %1-5).

Yarımay şeklinde kızlık zarı (kresentrik himen): Kızlık zarının ortasındaki delik yarımay şeklindedir. Deliğin üst kısmındaki zar alta göre daha incedir ya da hiç olmayabilir. Bu zar yapısı genç kızlar arasında %5-20 arasında görülür. Yarımay şeklinde kızlık zarı olanlarda ilk ilişki sırasında genellikle kızlık zarı yırtılmaz.

Çok delikli, kalburumsu kızlık zarı (kribriform himen): Kızlık zarının ortasında çok sayıda irili ufaklı delik vardır. Görünümünden dolayı kalburumsu kızlık zarı da denir. Kızlık zarı çeşitleri içinde oldukça nadir görülmekte olup yaklaşık %1 civarındadır.

Deliksiz kızlık zarı (imperfore himen): Kızlık zarının ortasındaki delik yoktur. Vajenin dışarıya bağlantısı olmaz. Deliksiz kızlık zarı olan bir genç kız genellikle ilk adet dönemi zamanlarında karın ağrısı ile başvurur. Adet kanı dışarı boşalamadığı için adet gördüğünü anlamaz. Vajinada biriken kan ağrı yapar. Bu kızlık zarı şekli yapılan basit bir muayene ile anlaşılabilir. Tedavide küçük bir cerrahi müdahale ile kızlık zarı bir miktar açılır ve biriken kan boşaltılır. Bu kızlık zarı şekli yaklaşık 2000 genç kızdan birinde görülür.

Doğum yapmışlarda bulunan kızlık zarı (multipar himen): Normal doğum sırasında kızlık zarının kalan parçaları da gerilmeye bağlı yırtılır. Kalan kısımlara karinkül adı verilir.

Küçük delikli kızlık zarı (mikroperfore himen): Kızlık zarının ortasındaki delik oldukça küçüktür. Küçük olmasından dolayı bu bayanların adetleri genellikle ağrılı olur, ilk ilişkilerinde zorluk yaşayabilirler. Bu kızlık zarı tipi olanlara cerrahi müdahale gerekebilir.

Dentiküler himen: Kızlık zarının kenarları girintili çıkıntılıdır. Kızlık zarı çeşitleri içinde son derece nadir görülür.

Fimbrial himen: Kızlık zarının ortasındaki açıklık fimbriaya benzer. Fimbria fallop tüplerinin son kısımlarıdır.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

Genital bölgeye boşalma olduğunda kızlık zarı bozulmadan hamilelik gelişebilir. Kızlık zarı tamamen kapalı değildir. Kızlık zarının ortasında bir delik vardır. Boşalma sırasında meni ya da semen bu delikten içeri geçebilir. Ayrıca spermlerde hareketlidir. Spermler mukozada hareket edip kızlık zarını geçerse kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir.

Kızlık zarı bozulmadan hamileliğin olabileceği bir diğer durumda esnek kızlık zarı varlığıdır. Esnek kızlık zarı olan bayanlarda cinsel ilişki sonrası kızlık zarı bozulmadan hamile kalabilir. Bu nedenle kızlık zarının sağlam olması gebelik olmadığı anlamına gelmez. Bu durumlarda hamilelik açısından güvenli sonuç kanda gebelik testi ile alınır.

Kızlık zarı muayenesi nedir?

Kızlık zarı muayenesi herhangi bir şekilde bozulmuş ya da normal kızlık zarının görsel olarak değerlendirilmesidir. Kızlık zarı muayenesi jinekolog doktorlar tarafından yapılan özel bir kontrol işlemidir.

Kızlık zarı muayenesi bacaklar yanlara açık olarak jinekolojik masada yapılır. Vajina girişi iç dudaklar yanlara açılarak değerlendirilir. Kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının şekli, yapısı ve varsa yırtık alanlarına bakılır. Yırtık sayısı ve yeri saat yönünde tarif edilerek belirtilir. Muayene sonrası süreçte eğer istenirse kızlık zarı dikimi yapılabilir.

Kızlık zarı ayna ile görülür mü?

Kızlık zarı ayna ile görülebilir. Ancak kadın doğum uzmanı gibi tecrübeli olmayan bir göz kızlık zarını görüp değerlendiremez. Çünkü kızlık zarı vajinanın birkaç santim içerisindedir. İç dudaklar yanlara ayrılarak görülebilir. Kızlık zarının doku rengi vajinal duvara benzediği için deneyimsiz birinin ayırt etmesi ya da yırtık açısından değerlendirmesi zordur. Üstelik tüm bunlara rağmen kızlık zarını ayna ile değerlendirmek daha da zor olmaktadır.

Kızlık zarında bozulma ya da yırtılma şüphesi varsa en doğru olanı kadın doğum uzmanı tarafından yapılan kızlık zarı muayenesidir. Kızlık zarı dikimi açısından yapılan ayna ile muayenenin pek bir güvenilirliği bulunmaz.

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücutta ne gibi değişiklikler olur?

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücutta olan değişiklikler genellikle vajinal kanaldaki bölgesel değişiklikleri kapsar. Kızlık zarı bozulduktan sonra vajinal kanal girişinde olan değişiklikler;

 • Kanama: Kızlık zarı bozulurken birkaç damla kırmızı pembe renkli kanama görülebilir. Ancak kanama görülmesi şart değildir. Eğer ilişki sırasında yeterli vajinal kayganlık sağlandı ise kanama olmayabilir. Kanamanın olmayacağı bir diğer durum ise esnek kızlık zarı varlığıdır. Esnek kızlık zarı ilişki sırasında elastik yapısı nedeni ile yırtılmaz. Bu durumda kanama görülmeyecektir. Kızlık zarı bozulurken yırtık ucu vajinal duvara kadar uzanabilir. Bu durumda ilişki sırasında fazla miktarda kanama görülebilir. Bu durumda vajinal duvara tampon uygulayarak kanama kontrol altına alınmalıdır. Kanama durmuyor ise doktor vajinal duvardaki yırtığa dikiş atarak onarım uygulayabilir. Kanama orgazm sırasında rahim kasılmaları sonucu rahim içi zarın dökülmesinden de kaynaklanabilir.
 • İnflamasyon: İlişki sırasında vajinal duvar kan akımı artar. Kılcal damarlarda genişleme olur. Vücut ısısı yükselir. Vajina bu haliyle daha kırmızı bir hal alır. İlişki sırasında penisin vajina içine girmesi ve oluşan sürtünmeye bağlı vajinal duvarda küçük tahrişler ve inflamasyon görülebilir. Bunlar lekelenme tarzı kanamaya yol açar. Bu durumun önüne geçebilmek için ön sevişme uzun tutulabilir ya da vajinal kayganlaştırıcılar kullanılabilir.
 • Sekresyon: İlişki sırasında vajinal kayganlığın sağlanması için vajina duvarındaki bezlerden salgı üretimi meydana gelir. Vajinal salgılar bazen içerde birikir ve koyulaşır. Daha sonda vajinal kanaldan dışarı atılır.
 • Genişleme: İlk ilişkide vajinal girişte anlamlı bir genişleme olmaz. Çünkü vajina esnek bir yapıya sahiptir. Ancak tekrarlayan ilişkiler ile birlikte ve doğumla vajinal kanal genişlemeye başlar. Eğer genişleme fazla olursa vajina daraltma operasyonu gerekebilir.
 • Kızlık zarı kalıntısı: Kızlık zarı bozulduktan sonra artık o bölgede kalıntı doku parçaları kalır. Kızlık zarı kalıntısı doğum yapmış bayanlarda bile görülebilir. Kızlık zarı dikiminde uygulanan tekniklerden biri de kalıntı doku parçalarının uç uca dikilmesidir. Ancak bunun için yeterli sayı ve boyutta kalıntı doku parçası olması gerekir.

Bazı toplumlarda kızlık zarı ile bekaret arasında güçlü bir ilişki vardır. Hatta kızlık zarı bozulduktan sonra vücutta bazı değişimlerin olacağı inancı ağır basar. Bu değişimlerden en çok öne çıkanı kalçalarda belirginleşme ve göğüslerde büyüme görüleceği düşüncesidir. Bu düşüncenin kanıtlanmış bir bilimsel yönü yoktur.

Kızlık zarı bozulmasının tetiklediği genel vücut değişiklikleri şeklinde bir mekanizma bilinmemektedir. Ancak yukarıda anlattığımız şekilde lokal vajinal değişiklikler görülür.

Kızlık zarının görevi nedir?

Kızlık zarının bilinen bir görevi yoktur. Fakat vücudumuzda olan her organın bir görevi olduğu düşünülürse kızlık zarının da neden olabileceğine yönelik bazı teoriler ortaya atılmıştır.

Kızlık zarının görevleri içinde en fazla kabul göreni ise iç genital organları enfeksiyondan korumaktır. Bu durum kızlık zarının oluşturduğu bir bariyer neticesinde olur. Fakat kızlık zarı deliğinin bulunması bu teoriyi desteklememektedir.

Kızlık zarı aslında toplumumuzda sosyolojik bir olgudur. Kızlık zarının bozulmamış olması bir bayanın cinsel ilişkiye girmediğini düşündürür. Adli tıpta da tecavüz, cinsel istismar ve şiddete uğrayan veya şüphelenilen kişilerin değerlendirilmesinde kızlık zarı muayenesinden faydalanılır.

Kızlık zarı dışarıdan görülür mü?

Normal pozisyonda bacaklar kapalı iken kızlık zarı dışarıdan bakmakla görülmez. Bir genç kız kendi kendine bakarak kızlık zarını göremez ve değerlendirilemez.

Kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içerisinde bulunur. Normal de iç ve dış dudaklar birbirine bitişik haldedir. Kızlık zarını görmek için bunları aralamak gerekir. Kızlık zarı muayenesi ve değerlendirilmesi ancak kadın doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır. Diğer kişilerin kızlık zarının yapısını anlaması ve değerlendirmesi zordur.

Kızlık zarı nasıl bozulur?

Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık 1-2 cm içerisinde bulunan mukozal bir doku katlantısıdır. Kızlık zarının değişik bölgelerinden vajen duvarına doğru olan zedelenmelere ve bozulmalara kızlık zarı yırtılması denir.

Kızlık zarı yırtıldığında ve bozulduğunda farklı birkaç yöntem kullanılarak bölgesel ya da uyutarak anestezi altında kızlık zarı dikimi yapılabilir. Kızlık zarı zedelenmesi bir yerden olabileceği gibi birçok yerden de olabilir.

Kızlık zarı muayenesinde yırtığı tarif ederken saat yönüne göre adlandırılır. En sık kızlık zarı yırtılması saat 6 hizasından olur. Bunu saat 3 ve saat 9 hizası takip eder. Kızlık zarı dikimi işlemi için yırtık yönünün çok ta bir önemi yoktur.

Kızlık zarı yırtılması genellikle ilk ilişkide olmasına rağmen bazen vajina içine yabancı cisim sokulması nedeniyle de gelişebilir. Mastürbasyon yaparken parmağın vajinaya ilerletilmesi de bekaret zarının yırtılmasına neden olabilir.

Bazen çocukluk veya genç kızlık döneminde mecburi yapılan vajinal müdahaleler de kızlık zarının yırtılmasına neden olur. Genital bölgeyi etkileyen travma ve kazalar da yırtılmalara neden olabilir.

Kızlık zarı yırtılırken kanama değişen miktarlarda olur. Oluşan yırtık kızlık zarının kanlanması zayıf olan yerinden olursa kanama miktarı az olur. Bozulma kızlık zarının kalın, etli ve çok kanlanan yerinden olursa daha fazla kanama meydana gelir.

Bazen kızlık zarı esnek olduğu için yırtılma görülmeyip kanama olmayabilir. Bu duruma esnek kızlık zarı denir. Esnek kızlık zarı her 10 genç kızdan birinde görülür. Kanama olmadığı için genç kızın daha önce ilişkide bulunduğu düşünülebilir. Bu durum eşler arasında sorun yaratır. Basit bir muayene ile kızlık zarının esnek olduğu anlaşılabilir.

Esnek kızlık zarı nedir?

Bazı genç kızlarda ilk ilişkiye rağmen kanama olmaz. Kanamanın olmaması bazı problemlere neden olabilir. Bu kişiler kanamanın sağlanabilmesi için isterlerse kızlık zarı diktirme işlemi yaptırabilir. Bu çiftler doktora başvurduklarında kızlık zarının esnek olduğu ve bu nedenle kanamamış olabileceği söylenir. Her 10 genç kızdan birinde kızlık zarı esnektir ve ilişki sırasında kızlık zarı yırtılmaz ve kanamaz. Esnek kızlık zarı ancak doğum sırasında yırtılacaktır.

Kızlık zarında doğal çentik nedir?

Kızlık zarının serbest düz kenarında kendiliğinden oluşmuş çentik görülebilir. Buna kızlık zarında doğal çentik denir. Bu durum muayene sırasında fark edilir ve adli tabiplik açısından önemlidir.

Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kanar mı?

Kızlık zarı vajina girişinde bulunur. Kızlık zarı kolayca yırtılan, kılcal kan damarlanması olan bir yapıya sahiptir. İlk ilişkide kızlık zarında kanama olup olmaması kızlık zarının yapısına, yeterli kayganlığın olmasına, penisin büyüklüğüne bağlıdır.

Bütün ilk ilişkilerde kanama olacak diye bir kural yoktur. Esnek ya da elastik kızlık zarı olan kadınlarda kanama görülmez. Bu bayanlara kızlık zarı dikimi yapılarak ilişki sonrası kanama sağlanabilir. Ayrıca bazen kızlık zarında yırtılma damarlanmanın az olduğu bölgeden olabilir. Bu durumda kızlık zarı kanaması olmaz.

Kızlık zarının ortasındaki delik çok geniş olduğunda da kanama görülmez. Bu duruma kızlık zarı duhule geçişe müsait denir. Tüm bu ihtimaller bir araya geldiğinde kızlık zarının ilk ilişkide kanama oranı neredeyse %50'dir. Yani ilk ilişkilerin neredeyse yarısında kızlık zarı kanaması olmaz. Eğer istenirse kızlık zarı kanamasının sağlanması amacı ile kızlık zarı dikimi yapılabilir.

İlk gece kanaması (coit yırtığı) nedir?

Bazen ilk gecede kadın kendini çok kasarsa ve erkekte aceleci olursa kızlık zarından vajina duvarına uzanan kanamalar olur. Bu durumda normal bir kızlık zarı kanaması görülmez. Normal ilk gece kanaması 30-45 dakika içinde duran yoğun olmayan kanamalardır. Coit yırtığı olduğunda bekleme ile kanama durmaz, yoğun olarak devam eder. Bu durumda doktora başvurmak gerekir. Kanamaların bir kısmı kendi kendine durabilse de bir kısmına da dikiş atmak gerekir.

Kızlık zarı kanaması miktarı ne kadardır?

Kızlık zarı kanamasının miktarı pembemsi lekelenmeden yoğun kırmızı kanamaya kadar bir değişkenlik gösterir. Genellikle bir kaç damla kırmızı kanama gelir. Bir kaç gün lekelenme şeklinde devam edebilir. Kızlık zarı kanaması vücuttaki diğer kanamalardan farklı değildir.

Kızlık zarı kanaması rengi nasıldır?

Kızlık zarı kanamasının rengi açık pembemsi lekelenmeden yoğun kırmızı renge kadar değişebilir. Genellikle kırmızı renkli birkaç damla kan şeklindedir. Eğer kişide kronik akciğer hastalığı ya da kan hastalıkları mevcut ise kızlık zarı kanaması koyu kırmızı renkte olabilir.

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer?

Kızlık zarı kanaması lekelenme şeklindeki küçük kanamalardan fazla miktarda ki kanamalara kadar değişen miktarlarda görülebilir. Ancak genellikle ilk ilişkide ya kanama olmaz ya da lekelenme şeklinde birkaç damla kırmızı renkte kanama görülür.

Eğer kişide kanama bozukluğu yaratan bir hastalık yoksa kızlık zarı kanaması birkaç dakika içinde kendiliğinden durur. Devamında 10-15 gün lekelenme şeklinde kanama görülebilir. Daha yoğun ve fazla miktarda kanama olması durumunda vajinal duvar yırtığından şüphelenilir. Böyle bir durumda öncelikle o bölgeye basarak tampon uygulamak ve kanamayı kontrol altına almak gerekir. Kanama azalmıyorsa sonrasında doktora gidilerek vajinal yırtığın dikilerek onarılması gerekebilir.

Kızlık zarı kanaması sonrası ilişkiye devam edilir mi?

Kızlık zarı kanaması eğer lekelenme tarzında birkaç damla oldu ise sonrasında ilişkiye devam etmede bir sakınca bulunmaz. Ancak yoğun ve fazla miktarda olan kızlık zarı kanamalarında ilişkiye ara verilmesi daha doğrudur. Bu durumda ilişkiye devam etmek hem can yakıcı olabilir hem de oluşan yırtığın miktarını artırabilir. Kızlık zarı kanaması çok fazla ise vajinal duvar yırtığı eşlik ediyor olabilir. Bu durumda doktor müdahalesi ile dikim gerekebilir.

Kızlık zarı yırtılırken acır mı?

İlk cinsel ilişkide genellikle kadınların çoğunda kızlık zarı yırtılınca acı olmaz. Kadının cinsel ilişkide kendini çok kasması, kızlık zarının kalın olması ve kızlık zarının ortasındaki deliğin küçük olması ağrı duyulmasına neden olabilir. Tabi ki kadının ağrıya karşı olan algısı da önemlidir.

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra denize girilebilir mi?

Kızlık zarı yırtılmasına bağlı kanama çok değilse denize girilebilir. İlk 7 gün içinde havuza girmemekte fayda vardır.

İlk ilişkide dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlk gece bir çift için çok önemli olup hep hatırlanır. Bu özel geceyi güzel olarak hatırlamak için yapılması gereken bazı şeyler vardır. İlk gecede öncelikli olarak kadının rahat ve gevşemiş olması, kaygı ve korkulardan uzak olması gerekir. Burada en önemli sorumluluk erkeğe düşer. İlk ilişkide erkeğin yavaş, anlayışlı ve yumuşak tavırlı olması çok önemlidir. Vajinanın yeterli ıslanmasını sağlamak için ön sevişme uzun tutulmalıdır. Gerektiğinde eczanelerde ve birçok markette de bulunabilen reçetesiz satılan vajina kayganlaştırıcılar kullanılabilir.

Kızlık zarının açılması (hymenektomi) nedir?

Kızlık zarının kalın olması ya da kızlık zarının kapalı olması ilk ilişkinin ağrılı olmasına ya da hiç olamamasına neden olabilir. Bazı geç kızlarda kızlık zarının ortasındaki delik çok küçük ya da hiç yoktur. Kızlık zarı kapalı olan bu kadınlarda kızlık zarı cerrahi olarak hymenektomi işlemi ile açılır. Bu bayanlar eğer daha sonra isterlerse kızlık zarı dikimi işlemini yaptırabilirler.

Kızlık zarı kendi kendine iyileşir mi?

Bozulan, yırtılan kızlık zarı kendi kendine iyileşmez. Yırtık olan uçlar bir hafta sonra kapanır. Ancak kızlık zarı tekrar eski haline gelmez. Sonraki ilişkide yırtık olan yerden kanama olmaz. Bazen küçük oluşan bir yırtıktan kanama olabilir. Bu durumda kızlık zarı tam olarak bozulmamıştır. Sonraki ilişkide kanama olacaktır. Bozulan bir kızlık zarına önce kızlık zarı muayenesi yapılarak gerekiyorsa kızlık zarı dikimi için karar verilebilir.

Kızlık zarı sürtünmeyle bozulur mu?

Kızlık zarı sadece sürtünmeyle bozulmaz. Ancak sürtünme sırasında hafifte olsa penis girişi olursa bozulabilir. Kızlık zarının yırtılabilmesi için içeriye parmak, penis, yabancı cisim girmesi gerekir. Sürtünme sırasında bazen kan gelebilir. Oluşan kanama sürtünmeye bağlı kızlık zarının dışındaki sıyrıklardan kaynaklanabilir. Kadın doğum hekimi tarafından kızlık zarının muayenesi ile kanamanın nedeni kesin anlaşılabilir.

Kızlık zarı mastürbasyon ile bozulur mu?

Mastürbasyon sırasında vajinanın içine parmak girişi yapılmazsa kızlık zarı bozulmaz. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın istemeden kızlık zarını bozabilir. Mastürbasyon sırasında parmağın vajinaya doğru ilerletilmesi kızlık zarının yırtılmasına ve zedelenmesine yol açabilir. Bu nedenle mastürbasyonun kızlık zarını yırtabileceği bilinmelidir. Esnek kızlık zarı bulunanlarda ya da kızlık zarı deliği geniş olanlarda kızlık zarının yırtılmaması olasıdır.

Kızlık zarı düşmekle bozulur mu?

Kızlık zarı düşmekle genellikle bozulmaz. Düşme sırasında vajina içine bir şey girerse ancak o zaman bozulur.

Kızlık zarı giyinikken bozulur mu?

Kızlık zarı yapısal olarak vajina girişinin 1-2 cm içerisinde olduğu için giyinikken o bölgeye olan temaslarla bozulma ihtimali oldukça düşüktür. Giyinikken vajina bölgesine teması olan bazı genç kızların lekelenme şeklinde kanaması olabilir.  Bu durum onları oldukça endişelendirmektedir. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey bu konuda deneyimli bir kadın doğum uzmanına gidip kızlık zarı muayenesi olmaktır. Muayene ile kızlık zarının bozulup bozulmadığı tam olarak anlaşılacaktır.

Kızlık zarı ters ilişki ile bozulur mu?

Sadece ters ya da anal ilişki ile kızlık zarı bozulmaz. Bu durumda kızlık zarı dikimi yapmaya gerek yoktur.

Kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılır mı?

Kızlık zarı bozulmadan hamilelik oluşmuş ise çok ince aletlerle kürtaj yapılabilir. Kürtaj sırasında kızlık zarının bozulmaması kızlık zarının yapısına bağlıdır. Eğer kızlık zarının orasındaki delik geniş ise kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir. Tüm hassasiyete rağmen bazen işlem sırasında kızlık zarı bozulabilir. Bu durumda istenirse kızlık zarı dikimi ameliyatı yapılabilmektedir. Kürtaj sırasında kızlık zarının bozulmaması gibi bir garanti verilemez.

Kızlık zarı ile bakirelik ilişkisi nasıldır?

Bakireliğin kelime anlamı temizlik, saflık, masumluktur. Bakirelik ya da bekaret halk arasında saflığın, temizliğin, el değmemiş olmanın sembolü olduğu için önemlidir.

Kadın ve erkeğin eşit olduğu toplumlarda bakirelik önemli değilken erkek egemen toplumlarda kadınların bakireliği önem taşımaktadır. Bir kadının bakireliği de kızlık zarıyla ilişkilendirilmiştir. Bu nedenden dolayı birçok toplumda kızlık zarı saflığın temizliğin simgesi olmuştur. 

Kızlık zarının hasara uğramış olması bekaretin bozulması, kızlığın bozulması olarak görülmektedir.

Kanama olmadan kızlık zarı yırtılır mı?

Kızlık zarının her yeri aynı miktarda kan damarı içermez. Bazı kısımlar da kan damarı azdır. Eğer ilişki sonrası yırtılma bu kesimlerden olursa kanama görülmeyebilir. Bazen de kanama olur fakat vajina içinde birikerek pıhtılaşır. Sonradan yer çekimi ile pıhtılar vajinadan düşebilir. Bu durumda da kanama hissedilmeyebilir.

Bekaret kontrolü nasıl yapılır?

Bekaret kontrolü kızlık zarı muayenesi ile yapılabilir. Kızlık zarında yırtık ya da hasar olmayan bayan bakire olarak kabul edilir. Kızlık zarı muayenesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılır. Kızlık zarı muayenesi basit, acısız ve kısa süreli bir kontroldür. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz. Kızlık zarı muayenesinden dolayı kızlık zarına bir zarar gelmez.

Bekaret raporu nereden alınır?

Bekaret raporu sadece adli tabiplikler tarafından verilebilir. Kişinin kendinin rızası yazılı olarak alınır. Eğer 18 yaşından küçükse anne ve babasının yazılı rızası gerekir.

Esnek kızlık zarında bekaret nasıl belli olur?

Esnek kızlık zarı ilişki sonrası yapılan kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının bozulmamış olması ile anlaşılır. Ancak kişi ilişkiye girdiğini söylemez ise sadece kızlık zarı muayenesi ile bu durumu anlamak mümkün değildir.

Bakire bir kadın jinekolojik muayene olabilir mi?

Normal kadın doğum muayenesinde jinekolog doktor spekülüm denilen bir alet kullanılır. Bakire bir kadının jinekolojik muayenesinde bu alet kullanılmaz. Mecbur kalınırsa makattan muayene edilebilir. Genellikle karın muayenesi ve ultrason tercih edilir. Akıntı olması durumunda ince bir çubukla kızlık zarına zarar vermeden kültür alınabilir.

Kızlık zarı dikimini hangi bölüm yapar?

Kızlık zarı dikimi genellikle kadın hastalıkları ve doğum bölümünde bu konuda deneyimli jinekologlar tarafından yapılır.

Kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılır mı?

Kızlık zarı bozulduğunda 7 gün içinde yırtılan kenarlar iyileşir. Sonrasında herhangi bir değişikliğe uğramaz. Dolayısıyla kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının bozulduğu son 7 gün içinde ya da daha öncesinde şeklinde söylenebilir.

Kadın kızlık zarı bozulduktan 7 gün ve sonrasında muayene edilirse kızlık zarının bozulma zamanı tam olarak tahmin edilemez. Kızlık zarı dikimi yapılacaksa bekaret zarının ne zaman bozulduğu önem arz etmez. Burada önemli olan sonraki ilk ilişkinin ne zaman olacağıdır.

Kaç kişiyle ilişkiye girildiği belli olur mu?

Yapılan jinekolojik muayene ile bir bayanın kaç kişiyle ilişkiye girdiği anlaşılmaz. Bunu gösteren herhangi bir test yoktur. Bu durum kan testi, ultrason, tomografi ya da MR görüntüleme ile de anlaşılmaz.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının durumu sadece muayene ile anlaşılır. Kan testi, idrar testi, ultrasonografi, röntgen, Bilgisayarlı Tomografi, MR görüntüleme gibi tetkiklerle kızlık zarının bozulduğu anlaşılamaz.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi operasyonunu yaptıran kişi, eşi ya da bir başkası anlamaz. Kızlık zarının dikildiği sadece bu konuda uzman hekimlerce anlaşılabilir. Kızlık zarı dikimi yapılan kadının ilk ilişkiden sonraki hayatında kızlık zarının dikildiği kadın doğum uzmanınca yapılan muayenede bile anlaşılmaz. Kızlık zarı dikimi işlemi hayatı boyunca karşısına bir daha çıkmaz.

Dikilen kızlık zarı kesin kanar mı?

Kızlık zarı dikimi bu konuda uzman bir doktor tarafından yapıldığında ve hasta önerilere uyduğunda dikilen kızlık zarı kesin kanar.

Esnek kızlık zarı olanlar kızlık zarını diktirebilir mi?

Kızlık zarı esnek olanlarda ilişki sırasında kanama olmayacağından kanama olması için kızlık zarı dikimi yapılabilir.

Kızlık zarı kendi kendine muayene edilebilir mi?

Kızlık zarı muayenesi Antalya ilinde yapılabilmektedir. Kızlık zarı muayenesini kendi kendine yapmak kızlık zarına zarar verebilme ihtimalinden dolayı tehlikelidir. Kızlık zarı muayenesini kadın doğum uzmanı yapar. Kızlık zarının bozulup bozulmadığı kadın doğum uzmanının yapacağı jinekolojik muayene ile anlaşılır.

Kızlık zarı dikimi videosu izlenmeli mi?

Kızlık zarı dikimi Antalya'da yapılabilen cerrahi bir operasyondur. Kızlık zarı dikimi ile ilgili cerrahi videolar kişinin kafasını daha da karıştırır. Kızlık zarı dikimi hakkında bilgi sahibi olmak ve konuyu anlayabilmek için doktorunuzun anlatımı ve önerileri daha önemlidir.

Kızlık zarı dikimi Antalya videoları içinde doktorların bilgilendirme amaçlı olan konu anlatımlı videoları izlenebilir.

Kızlık zarı dikimi ne kadar dayanır?

Geçici kızlık zarı dikimi 1 hafta boyunca, kalıcı kızlık zarı dikimi ömür boyu sonraki ilk cinsel ilişkiye girene kadar dayanır.

Kızlık zarı diktirenler nelere dikkat etmeli?

Kızlık zarı dikimi sonrası doktorunuz tarafından verilen öneriler ve kontrollere uyulduğu zaman işlem başarısı daha da artacaktır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası kanama sağlanabilmesi için doktorunuzun önerdiği kontrollere mutlaka gitmeniz gerekir. Çünkü kızlık zarı dikimi sonrası ile sonraki ilk ilişki arasında aylar ve yıllar süren bir zaman dilimi geçmiş olabilir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi sonrasında kanama sağlanmasını garantilemek için kontrol yapılması çok önemlidir.

Kızlık zarı dikimi sonrasında doktorunuzun yazdığı ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra 2 ay, geçici kızlık zarı dikiminden sonra ise bir hafta bisiklet ve motosiklete binilmemelidir. Bacağın çok açılacağı jimnastik gibi sporlar yapılmamalıdır.

Kızlık zarı dikimi sonrası hemen denize ve havuza girilmemeli, kabız kalmamaya dikkat edilmelidir. Kızlık zarı dikimi sonrasında tuvalet ve banyoda temizlik önden arkaya doğru ılık su kullanarak yapılmalıdır. Sonrasında genital bölge kuru tutulmalıdır.

Doktorunuzun önerdiği pansuman varsa yapılmalıdır. Kızlık zarı dikimi sonrası lekelenme şeklinde kanama olabilir. Kızlık zarı dikimi sonrası daha fazla kanama olursa mutlaka doktorunuzun haberdar edilmesi gerekir.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürede yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi ortalama 15-20 dakikada, geçici kızlık zarı dikimi ise yaklaşık 10-15 dakikada yapılır. Kızlık zarı dikimi yapılan hazırlıklarla beraber 30-40 dakikalık bir sürede biter. Sonrasında 30 dakika-1 saat hasta takip edilerek evine gönderilebilir. Kişinin kızlık zarı dikimi sonrasında hastanede kalması gerekmez.

Kızlık zarı dikimi yapılırken ağrı olur mu?

Ameliyat yapılırken bölgesel ya da uyutarak anestezi kullanılır. Bölgesel anestezide hasta uyumaz ve bilinci yerindedir. Kızlık zarı ve çevresine öncelikli olarak iğnenin hissedilmemesi için uyuşturucu bir krem sürülür. Sonrasında ince bir iğne ile lokal anestetik ilaç yapılır. Bu bölge tamamen uyuşur. Bu sayede kızlık zarı dikimi kolaylıkla yapılabilir.

Kızlık zarı dikimi için uyutarak anestezi yapılacaksa anestezi doktoru devreye girer. Anestezi uzmanı tarafından koldan ilaç verilerek uyutarak anestezi uygulanır. Hasta uyur ve kızlık zarı dikimi operasyonu bittikten sonra uyanır. Yarım saat sonra normal hayatına devam edebilir.

Kalıcı ve geçici kızlık dikimi her iki anestezi yöntemi de uygulanabilir. Her ikisinde de kişi kızlık zarı dikimi yapılırken herhangi bir ağrı ve acı duymaz.

Kızlık zarı diktirenlerin yorumları

Bu yazıda ayrıntılı şekilde anlatıldığı üzere kızlık zarı diktirenler çoğunlukla hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak kendilerini daha iyi hissetmektedir. Çünkü kızlık zarının bozulmuş olmasının verdiği huzursuzluk ortadan kalktığı için psikolojik yönden rahatlama hissederler.

Kızlık zarı dikimi hakkında özet bilgi

Kızlık zarı geçmişten günümüze farklı toplum ve kültürlerde önemini korumaya devam etmektedir. Bekaretin bir işareti sayılması nedeni ile bozulduğu durumlarda sonraki ilişkide kanama olmayacağı için düğün öncesi talep edilebilmektedir.

Anatomik ve fizyolojik rolü hakkında kesinleşmiş bilgiler olmasa da kızlık zarı vajinayı enfeksiyonlara karşı koruyan bir bariyer niteliğindedir. Kızlık zarı sıklıkla yuvarlak şekilli olarak görünmektedir. Dış vajinal açıklığı kısmen ya da tamamen çevreleyen bir doku kıvrımıdır.

Kızlık zarı çeşitli hastalıklar, yaralanmalar, tıbbi müdahaleler, mastürbasyon, nadiren fiziksel egzersizler ve tekvando gibi farklı sporlar ile zedelenebilmekte ve bütünlüğü bozulabilmektedir.

Bütünlüğü bozulmuş kızlık zarına kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi uygulanarak estetik dikişlerle kızlık zarı onarımı yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatları esas olarak işlemi yapan doktora göre değişir. Çünkü her doktorun bu işlem konusunda tecrübe, deneyimi ve yaklaşımı farklıdır.

Kızlık zarı dikimi fiyatları için belirleyici diğer etkenler ise işlemin yapıldığı yıl ve yapıldığı şehirdir. Antalya'da kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen bayanlar kalıcı ya da geçici yöntemler hakkında detaylı bilgi almak ve güncel kızlık zarı dikimi fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirler.

Web sitemiz üzerinden kızlık zarı dikimi Antalya operasyonu hakkında aklınıza takılan sorularınızı sorabilirsiniz. İsterseniz telefon ya da ücretsiz görüşme ile kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi Antalya’da düşünüyorsanız kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 için lütfen bizi arayınız. Op. Dr. Funda Yazıcı Erol ile konu hakkında görüşebilirsiniz.

Gizlilik Taahhütnamesi

Muayenehaneye başvuru sebebiniz ve size ait tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında ( TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420 ) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka kişi ve şahıslara şikayetiniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

 • G
  Gökçe Yıldız Özatay06.03.2019

  Merhaba ben kızlık zarima aynadan baktım ve iç dudaklari ayırdım orada bir delik var biraz ikindim ve içerde et parçası gibi şey gördüm acaba onu kızlık zarı teşekkürler.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muaynesi tecrübe gerektiren bir kontroldür. Kadın Doğum Uzmanı tarafından yapılması daha uygun olacaktır.

 • Ş
  Şeyma28.02.2019

  Kızlık zarı dikimi (himenoplasti) için bilgi almak istiyorum yardimci olursaniz cok cok tesekkur eder

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı dikimi ameliyatı hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi 0 242 322 97 73 numaralı sabit numaramızdan arayınız.

 • .
  .....27.12.2018

  Kızlık zarı dikimi ücretini öğrenebilirmiyim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 için 0 242 322 9773 numaralı Sabit hattımız dan bize ulaşınz.

 • B
  Büşra19.12.2018

  Geçici kızlık zarı dikimi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Geçici kızlık zarı dikimi ve fiyat bilgisi için lütfen 0 242 323 9773 numaralı sabit hattımızdan bizi arayınız.

 • E
  Elif Yıldırım17.12.2018

  kızlık zarı dikimi ve fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim tesekkurler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 ve ameliyat detayları için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • S
  Sümeyye Kara15.12.2018

  Merhaba, hymenoplasti işlemi olmak istiyorum. Geçiçi dikim yapıyor musunuz? İşlemi gerçekleştiriyorsanız ücretini öğrenmek istiyorum.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Geçici kızlık zarı dikimi işlemi uygulanabilmektedir. Kızlık zarı dikimi 2019 fiyatları için lütfen bizi 0 242 322 9773 numaralı hattımızdan arayınız.

 • E
  Elif15.12.2018

  Kızlık zarı dikimi yapıyor musunuz ve ücreti ne kadar

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı dikimi fiyatları için lütfen bizi 0 242 322 9773 numaralı hattımızdan arayınız.

 • N
  Nur14.12.2018

  Kalıcı kızlık zarı dikimi ücreti

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 için lütfen bizi 0 242 322 9773 numaralı hattımızdan arayınız.

SORU SOR
Fiyat ve Randevu Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

OP. DR. FUNDA YAZICI EROLOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621