Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıHasta Görüşleri

Jinekolog Antalya

Kadın doğum uzmanı, kadınlarda üreme ve genital sistem ile ilgili durum ve hastalıkların tedavisi ile ilgilenen doktorlardır. Doğum uzmanları jinekolog doktor olarak ta bilinir.

Kadın Doğum Uzmanı Antalya

Kadın Doğum Uzmanı Antalya’da özel hastanelerde, üniversitelerde, devlet ve eğitim araştırma hastanelerinde çalışabilmektedir.

Kadın doğum uzmanlarından bir kısmı ise kendi özel muayenehanelerinde hizmet vermektedir. Özel muayenesi bulunan kadın doğum uzmanları doğum ve jinekolojik operasyonları özel hastanelerde uygulamaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi ile ilgilenen kadın doğum uzmanları işlemleri çeşitli tüp bebek merkezleri ve hastanelerinde uygulayabilmektedir.

Jinekolog Antalya

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı cerrahi bir branştır. Cerrahi branş doktorları Operatör Doktor (Op. Dr.) olarak bilinir. Operatör doktor ameliyat yapan hekimdir. Bu nedenle Kadın Doğum Uzmanları ameliyat yapan doktorlardır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı birçok farklı jinekolojik hastalığın medikal ve cerrahi tedavisi yanında gebelik, doğum ve tüp bebek konularında hizmet sunmaktadır.

Kadın Hastalıkları Uzmanı (jinekolog) her türlü jinekolojik hastalık, gebelik, doğum, tüp bebek tedavisi başta olmak üzere çok geniş bir hastalık grubu ile ilgilenmektedir. Bazı kadın doğum uzmanları cinsel terapi ve vajinismus hastalığı tedavisi ile de uğraşmaktadır.

Kadın Doğum Uzmanlarının diğer bir görevi de koruyucu tıbbi uygulamalardır. Bazı hastalıkların taramalarının yapılması ve aşı uygulamaları önemli bir koruyucu hekimlik hizmetidir.

Jinekolojik hastalıkları erken dönemde yakalamak kadın doğum uzmanları için oldukça önemlidir. Jinekolog doktor açısından hastalığı erken teşhis etmek tedavi ve sağ kalım açısından oldukça önemlidir. Antalya Kadın Doğum Uzmanı jinekolojik hastalıklar yanında toplumda sık görülen şeker hastalığı, hipertansiyon ve benzeri hastalıklar hakkında da bilgi sahibidir. Böylece hastayı bir bütün olarak değerlendirme ve tedavi etme imkanı bulur. Gerekli durumlarda diğer kliniklerden görüş alışverişi isteyerek hastanın jinekolojik sorunları dışındaki hastalıklarının da çözümlenmesini sağlar.

Jinekolojik hastalıklardan korunmanın bir diğer yöntemi düzenli yapılan kanser taramalarıdır. Meme ve rahim ağzı kanser taramaları kadın doğum uzmanlarının yaptığı başlıca kanser taramalarıdır. Kadın Doğum Uzmanı gebelik takibi ve doğum yanında gebelik öncesi sağlık hizmetleri de sunmaktadır. Gebelik öncesi kadını olası sağlık ve genetik sorunlar hakkında değerlendirmek daha güvenli ve doğru bir gebelik süreci geçirilmesine yardımcı olacaktır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının asıl görevi sağlıklı bir doğum eyleminin yönetimini üstlenmesidir. Doğum sırasında karşılaşılabilecek olası sorun ve problemlerin üstesinden gelinmesinde çok önemli bir rol üstlenir. Kadın Doğum Uzmanının anormal doğum eyleminin başarılı bir şekilde atlatılabilmesinde kritik rolleri vardır.

Jinekolog Antalya

Jinekolog Antalya’da gebelik takibi, doğum ve kadın hastalıkları ile ilgili birçok jinekolojik işlemi gerçekleştiren hekimdir. Jinekolog Doktor tüp bebek tedavisi, evlilik terapisi ve cinsel terapi gibi konularda da hizmet sunabilmektedir. Dış genital bölge, vulva, vajina, rahim ağzı, rahim, yumurtalıklar ve tüpler ile ilgili tüm hastalıklar Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorunun ilgi alanlarıdır. Antalya jinekolog muayenesi için sabit hattımızdan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz. 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yan Dal Eğitimi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığının jinekolojik onkoloji cerrahisi ve perinatoloji olarak 2 yan dal uzmanlık alanı mevcuttur. Kadın Doğum Uzmanı için bu yan dalların eğitim süreleri üçer yıldır. Jinekolojik onkoloji cerrahı rahim ağzı, rahim, yumurtalık ve tüpleri ilgilendiren kanserler ile dış genital bölgedeki kanser sorunlarını tedavi eder. Perinatoloji yan dal uzmanı ise yüksek riskli gebeliklerde gebelik öncesi ve tüm gebelik döneminde hem anne hem de bebek için ileri tanısal ve tedavi yaklaşımlarını planlar.

Jinekolojik Muayene

Jinekolog doktorlar tarafından yapılan genital bölge kontrolüne jinekolojik muayene denir. Kadın Doğum Uzmanları yılda bir kez rutin jinekolojik muayene önermektedir. Yılda bir kez yapılan jinekolojik muayene ile birtakım hastalıklar erken dönemde saptanabilmektedir. Bu da hastalıkların tedavisini olası kılarak hasta sağ kalım sürelerini uzatmaktadır.

Yıllık jinekolojik muayene sırasında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı smear testi ile rahim ağzı kanserine karşı tarama yapmış olur. Smear testinde erken dönemde saptanan hücresel değişiklikler yakın takip ve tedavi planı açısından önem taşır. Kadın Doğum Uzmanları jinekolojik muayeneyi hem gebelik döneminde hem de jinekolojik hastalık durumunda yapabilmektedir. Jinekolojik muayene bayanlar için bir stres ve kaygı taşır. Ancak bu durum ilk muayenede daha sık görülür. Jinekolojik muayene aslında kolay ve kısa bir kontroldür. Kişi rahat olduğu müddetçe ağrısızdır. Jinekolojik muayeneye karşı olumsuz önyargılar, kaygı ve korkular kişinin kendini kasmasına ve muayene sırasında ağrı duymasına neden olur.

Jinekolojik Muayene Nasıl Yapılır?

Jinekolojik muayene Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından jinekolojik masada yapılır. Jinekolojik muayene öncesi hasta üzerine bir örtü alır ve alt kısmını çıkartır. Hasta jinekolojik masaya uzanıp bacaklarını her iki yandaki desteklere dayar. Bu şekilde bir muayene litotomi pozisyonudur.

Jinekolojik Muayene Ne Zaman Yapılır?

Jinekolojik muayene genellikle acil bir durum yoksa adet dönemi dışında yapılır. Ancak kadın doğum uzmanları adet döneminde de gerekli hallerde jinekolojik muayene yapabilir. Adet döneminde rahim ağzını değerlendirmek zordur. Bundan dolayı adet döneminde smear testi de alınamaz. Jinekolojik muayene öncesinde kişinin şikayetleri dinlenip öykü alınır. Öyküde yaş, meslek, evlilik durumu, gebelik hikayeleri, geçirdiği hastalıklar ve kullandığı ilaçlar öğrenilir. Ailesel hastalıklar, sigara ve alkol kullanımı sorgulanır.

Kadın Hastalıkları Nelerdir?

 • Rahimde miyom,
 • Rahim içi polip, miyom ya da yara,
 • Rahim ağzı hastalıkları,
 • Yumurtalık kisti ve kitleleri,
 • Polikistik Over Sendromu,
 • Dış gebelik,
 • Kronik pelvik ağrı durumu,
 • Vajinal kanal hastalıkları,
 • Dış genital bölge problemleri,
 • Hormonal sorunlar,
 • Genital bölge enfeksiyonları,
 • Cinsel işlev bozuklukları,
 • Menapoz sorunları.

Kadın Hastalıklarında Belirtiler

 • Vajinal akıntı,
 • Vajinal kanama,
 • Genital bölgede kaşıntı,
 • Genital bölgede kızarıklık,
 • Genital bölgede şişlik,
 • İç dudak sarkması ya da büyümesi,
 • Kasık ağrısı,
 • Karın ağrısı,
 • Vajinal yanma,
 • İdrar yaparken yanma ya da ağrı,
 • Adet sorunları,
 • Gebe kalamama,
 • Bulantı, kusma,
 • Karında şişlik,

Kadın Doğum Kontrol Yöntemleri

Antalya kadın Doğum Uzmanları için önemli konulardan biri de doğum kontrol yöntemleridir. Kadın Doğum Uzmanı çiftleri doğum kontrol yöntemleri konusunda bilgilendirerek kendileri için en uygun olanı seçmelerinde yardımcı olur. Mekanik olarak koruyan doğum kontrol yöntemleri arasında kondom, vajina diyaframı, rahim ağzı başlıkları ve vajinal kondom bulunur. Hormonal doğum kontrol yöntemleri ise doğum kontrol hapları, iğneler, hormonlu rahim içi araçlar ve implantlardır.

Rahim içi araçlar kadınlar arasında en sık tercih edilen doğum kontrol yöntemlerinden biridir. En önemli avantajı uzun yıllar etkisini göstermesidir. Bakırlı, hormonlu ya da hormonsuz şekilde rahim içi araçlar uygulanabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Yöntemleri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Antalya içinde tüp bebek sertifikası alanlar üremeye yardımcı tedavi uygulamaları ile ilgilenebilmektedir. Gebe kalamayan kadınlarda çiftler birlikte değerlendirilerek gebelik oluşmasını engelleyen sorunlar saptanmaya ve tedavi yapılmaya çalışılır. Kadın Doğum Uzmanı tüp bebek tedavisini başta aşılama, in-vitro fertilizasyon ve mikroenjeksiyon yöntemleri olmak üzere farklı şekillerde uygulayabilir.

Evlilik ve Cinsel Terapi Uygulamaları

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı aldıkları eğitim ve sertifikalar sonrasında evlilik ve cinsel terapi uygulamaları ile de hizmet sunabilmektedir. Cinsel sorunlar vajinismus ve çeşitli cinsel işlev bozukluklarını içeren problemlerdir. Kadın Doğum Uzmanı Antalya’da bu tür sorunları ile de ilgilenebilmektedir.

 • H
  Hür***27.01.2020

  Merhaba Muayene ücretini öğrenebilir miyim ? Teşekkür ederim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Ücret bilgisi için 0 242 322 9773 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız .

 • D
  Duy***10.01.2020

  Muayene ucreti ve hafta sonu randevu talebi

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene ücreti için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • A
  Ays***26.11.2019

  Ben evliyim tam anlamı ile ilişkiye giremedik acidigindan ve kanadigindan dolayı bıraktık eşim üstüne boşaldı bu yüzden hamilelik durumu olabilir mi diye aklımda soru işaretleri var henüz hamile olmak istemiyorum. Ustunden 10gun geçti rahmin ic dudağında mercimek büyüklüğünde ici sert sivilce gibi birşey cıktı dokununca acıyor başka bir ağrısi olmadı ve iki gün sonra afedersiniz lavaboda peçete ile silinnce 2-3 damla kan gördüm bunun sebebi nedir çok korkuyorum hem hamile olmaktan hem rahim hastalığı olmakdan

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Şikayetleriniz devam ediyor ise muayene olmanızı öneririz. Adet gecikmeniz olur ise de gebelik testi yaptırabilirsiniz.

 • F
  Fat***11.11.2019

  Yarın için randevu almak istiyorum.

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Randevu için 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • E
  Erk***05.10.2019

  Esim tüplerini bağladdi nekada zaman sonra cinsel iliskiye girebiliriz téşekerederim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Ameliyat sonrası 1,5 ay iyileşme döneminden sonra ilişki olabilir.

 • M
  Mer***10.08.2019

  Tedavi ile ilgili süreç ve fiyatlama bilgisi rica ediyorum. Teşekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Almak istediğiniz tedavi ve fiyat hakkında lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız size detaylı bilgi vereceğiz.

 • M
  Mer***05.08.2019

  Merhabalar , muayane ücreti hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Ücret bilgisi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • M
  Mel***10.07.2019

  Yarın için randevu almak istiyorum. Acaba uygun bir randevu saati varmı? Yoksa da en yakın tarih ne zaman olabilir?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Randevu için lütfen 0 (242) 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • A
  Abd***13.06.2019

  Randevu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Randevu için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

 • F
  Fat***13.06.2019

  Merhabalar ... uzun süredir mantar tedavisi görüyordum bugün uzman bir doktor gittim ve hastalığımn mantar değer başka bir bakteriyel hastalık olduğunu söyledi ve ultrasonla baktığında 2 cm boyutnda çikolata kistim olduğunu söyledi ... antalyA ya tatile geleceğim Funda hanım görünmek isterim fiyat ce randevu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Muayene ücreti ve randevu için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımız dan bize ulaşınız.

SORU SORABİLİRSİNİZ
Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621