Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıHasta Görüşleri

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi Antalya’da uygulanabilen bir kontroldür. Bekaret muayenesi jinekolog doktor tarafından yapılabilir. Kontrol yaklaşık birkaç dakika sürer.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık Zarı Muayenesi Antalya ilinde yapılabilen en kolay jinekolojik kontrollerden biridir. Halk arasında bekaret testi, bakirelik kontrolü, bakirelik testi gibi ifadelerde kullanılır. Kızlık zarı muayenesi ile vajina girişi iç dudaklar yanlara açılarak değerlendirilir.

Kızlık zarında görsel olarak zedelenme, yırtılma ya da bozulma bu şekilde görülebilir. Kızlık Zarı Muayenesi halk arasında bakirelik testi, bekaret muayenesi, bakirelik kontrolü ve kızlık değerlendirme şeklinde de ifade edilir.

Kızlık Zarı Muayenesi Antalya

Kızlık zarı muayenesi Antalya’da uygulanabilen bir kontroldür. Bekaret muayenesi jinekolog doktor tarafından yapılabilir. Kontrol yaklaşık birkaç dakika sürer. Bekaret Testi zor ve ağrılı bir muayene şekli değildir.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Muayenesi yapılırken kişi jinekolojik masaya alınır. Bacaklar yanlara açık ve iç dudaklar dışa doğru aralanarak vajinanın birkaç santim içindeki kızlık zarı değerlendirilebilir.

Kızlık Zarı Muayenesi Fiyatları 2020

Kızlık Zarı Muayenesi Fiyatları 2020 ve detaylı bilgiyi kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Kızlık zarı muayenesi fiyatları çoğu klinikte rutin muayene ücretleri ile benzerdir. Ücret bilgisi bekaret testi fiyatı şeklinde de sorulabilir.

Kızlık Zarı Muayenesi Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı muayenesi yaklaşık 3-5 dakika kadar sürmektedir.

Kızlık Zarı Muayenesini Hangi Doktorlar Yapar?

Kızlık zarı muayenesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ile adli tabipler tarafından yapılabilmektedir. Adli tabipler yaptıkları kızlık zarı muayenesi sonucunda bir bekaret raporu düzenler.

Kızlık Zarı Muayenesini Ayna İle Kendim Yapabilir miyim?

Bir kadının kızlık zarını ayna ile kendi muayene etmesi zordur. Ayrıca kafa karışıklığına yol açar. Çünkü bakirelik kontrolü tıbbi deneyim ve tecrübe gerektiren bir muayene şeklidir. Kadın doğum uzmanı bekaret testini jinekolojik masada iç dudakları yanlara açarak yapar.

Kızlık Zarı Muayenesi Raporu (Bekaret Raporu)

Kızlık zarı muayenesinde yırtıkların genellikle saat 5-7 hizasında oldukları görülür. Ancak diğer kısımlarda da yırtık olasıdır. Kızlık zarı muayenesinde yırtığın yeri tarif edilirken saat yönündeki lokalizasyonu belirtilir. Yırtık eğer vajinal duvara uzanıyorsa o da söylenir.

Kızlık Zarı Muayenesinde Vajinal Yırtık Görülebilir mi?

Bekaret kontrolü sırasında saptanan kızlık zarındaki yırtığın vajinal duvara uzanması ek cerrahi müdahale gerektirebilir. Tampon ile durmayan kanamalarda dikiş atarak müdahale etmek gerekebilir.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık Zarı Muayenesinde Kızlık Zarı Şekli Belli Olur mu?

Kızlık zarı muayenesinde kızların hepsinde şekil olarak aynı tip kızlık zarı olmadığı görülmüştür. En sık yuvarlak şekilli kızlık zarı çeşidi görülmektedir. Bunun dışında oval, dudak şeklinde, püsküllü, çok delikli ve bölmeli olmak üzere farklı birçok kızlık zarı çeşitleri bulunmaktadır.

Kızlık zarı muayenesi ile zedelenme ve yırtık yanında kişide hangi tip kızlık zarı şekli olduğu da söylenebilir. Kızlık zarının küçük delikli, bölmeli ya da çok delikli olması ilişkiye girmeyi güçleştirebilir. İlişkiyi kolaylaştırmak ve sağlamak için kızlık zarı açıklığı cerrahi olarak genişletilebilir. Zor bir müdahale değildir. Kadın doğum uzmanları kolaylıkla yapabilir.

Kızlık Zarı Muayenesi İle Esnek Zar Belli Olur mu?

Özel bir kızlık zarı şekli olan esnek kızlık zarı ise cinsel ilişki yaşamış bayanlarda kızlık zarı muayenesi sırasında kızlık zarının sağlam olması ile anlaşılır. Esnek kızlık zarı ilişki sırasında genişleyerek ilişki sonrası tekrar eski haline gelir. İlk ilişkide kanama olmaz. Bu nedenle esnek kızlık zarı bulunan bayanlardan bir kısmı ilişki ile kanama sağlamak amacı ile Kızlık Zarı Dikimi talep edebilmektedir.

Kızlık Zarı Muayenesinden Sonra Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı muayenesi sonrası bölgesel anestezi ile Kızlık Zarı Dikimi yapılabilir. Uyutarak işlem yapılacak ise 6 saatlik açlık gerekir. Kızlık Zarı Muayenesi Antalya ilinde bakireliğin anlaşılmasında kolay ve basit bir kontrol olup kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılabilmektedir.

Gizlilik Taahhütnamesi

Muayenehaneye başvuru sebebiniz ve size ait tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998, 23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka kişi ve şahıslara şikayetiniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

 • A
  Ahm***25.12.2019

  Kızlık zarı kontrolü

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bilgi ya da randevu için lütfen 0 (242) 322 9773 numaralı hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bur***30.10.2019

  22 yaşında bekar biri kızlık zarı muayenesi yaptırabilir mi? Çoğu doktor yapmıyor funda hanım yapıyor mu ve muayene ücretini öğrenebilir miyim?

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Bilgi için lütfen 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattı arayınız.

 • F
  Fat***17.09.2019

  Bekaret kontrolu

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Randevu için 0 242 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

 • B
  Bus***29.08.2019

  Iyi günler hocam kolay gelsin bir haftalık evliyim ilk gece hariç 3 defa daha ilişki yaşadık eşimle ama her defasında kan aktı böyle olması normal mi yardımcı olurmusunuz rica etsem

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Lekelenme tarzında olabilir. Ancak fazla ise doktor kontrolü uygun olacaktır.

 • S
  Sen***26.04.2019

  Kızlık zarı muayenesi için fiyat almak istiyorum

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Kızlık zarı muayenesi fiyatı için lütfen 0 (242) 322 97 73 numaralı sabit hattımızdan bizi arayınız.

 • S
  Sin***15.12.2018

  Kizlik zari patlayinca belli olurmu genislermi genislemezmi sizlw konusmam lazim

  OP. DR. FUNDA YAZICI EROL

  Evet kızlık zarı muayenesi ile belli olur. Detaylı bilgi için 0 242 322 9773 ten bize ulaşabilirsiniz.

SORU SORABİLİRSİNİZ
Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621