Op. Dr. Funda Yazıcı ErolOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıMENÜ

Orgazm Olamama Tedavisi

Orgazm olamama tedavisi terapiyi de içeren farklı birkaç şekilde yapılabilmektedir. Orgazm bozukluğu orgazm olamama ya da orgazm eksikliği olarak ta ifade edilir.
Orgazm Olamama Tedavisi

Orgazm genital bölge etrafındaki kasların ve genital organların ritmik kasılmalarıyla hissedilen zevkin doruk noktası, çarpıntı solunum değişiklikleri ve cinsel gerilimin rahatlaması olarak tanımlanır. Orgazm bozuklukları toplumda %30-40 olarak görülür. Orgazm olamama bazen kadın tarafından önemli bir sorun olarak algılanmasa bile eşi için daha önemli bir sorun olabilmektedir. 

Kadınlar her cinsel birleşmede orgazm gereksinmesi duymasalar bile partnerleri bunu gerekli görebilmekte ve eşlerini kendi istekleri dışında tedavi için getirebilmektedirler. Böyle bir tutumun temelinde orgazm olmayan kadından çok orgazm etmeyi beceremeyen erkek sendromu yatıyor olabilir.

Erkeğin bu tutumu kendi performans ve başarı kaygısını ortadan kaldırmaya yönelik bir çabanın işareti olabilir ve bu tür bir davranış kadının cinsel aktivitelerden alacağı zevki de olumsuz yönde etkileyebilir.

Olay kısır bir döngü içine girer, bu aşamada bir uzmandan yardım alınmalıdır. Orgazm olamama ele alınırken birincil veya ikincil ayırımı yapılmalıdır. Birincil orgazm bozukluklarında kadın ilk cinsel deneyiminden başlayarak orgazm olamamaktadır. İkincil orgazm bozukluklarında ise sonradan oluşan orgazm olamama durumu vardır.

Orgazm Olamama Tedavisi Antalya

Orgazm olamama ile başvuran hastanın öncelikli olarak fizik muayenesi ve pelvik muayenesi yapılır. Neden olabilecek kronik hastalıklar ve kullanılan ilaçlar sorgulanır. Orgazm olamama tedavisinde bazı davranış tedavileri, cinsel terapiler ve evlilik terapileri ile sorun çözülmeye çalışılır.

SORU SOR
Fiyat ve Randevu Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

OP. DR. FUNDA YAZICI EROLOp. Dr. Funda Yazıcı ErolKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0242 322 97730536 439 6621